Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"HSYK Danıştay'a talimat vermiştir"

Giriş Tarihi: 29.12.2013
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Binali Yıldırım, "HSYK'yı bu hale getiren biziz. Referandum yaptık, HSYK'yı bağımsız yaptık. Alınan karar, görülen davada taraf olmak anlamına geliyor. 13 imzayla yayımlanmış bildiri, 9 kişiyi yok sayabilir miyiz? Danıştay, etki altında kalmıştır. HSYK, açıkça Danıştay 10. Dairesi'ne talimat vermiştir. Bir gün önce HSYK, 'Bu yanlıştır' diyor. Danıştay da bir gün sonra HSYK'nın doğrultusunda karar veriyor. Korsan bir şekilde topluyor, karar veriyor" dedi. NTV yayınına konuk olan Yıldırım, Erdoğan Bayraktar'ın istifa açıklamasının sorulması üzerine "Bir anlık kızgınlıkla yapılmış bir açıklama. Başbakan talimatını yasalara uygun olarak verir" dedi. Yıldırım'ın özetle mesajları şöyle:
Yolsuzluğu savunmak, kimsenin haddi olamaz. Bu algının arkasında daha büyük bir oyun olduğunu Türkiye açıkça görüyor.
Soruşturmanın seçim dönemine girildiğinde yapılması çok anlamlı.
İtham ne? Rüşvet ve yolsuzluk. Bunu nerede inceliyor? Terörle Mücadele Kanunu'nda. Türkiye'nin rejimini değiştirmek işiyle, rüşvet işi birlikte yürütülüyor. Bir hukuk hatası var. Gizlilik ihlali var. Soruşturmalar kime gizli? Şüphelilere gizli, medyaya serbest.
İkinci soruşturmadaki iddiaların bir kısmı bizim bakanlığımızı ilgilendiren iddialardır. Bir tanesi Viranşehir yolu, 89 kilometrelik asfalt kaplama işi var. İhale katılan 32 tanesi yeterli görülmüş. İtirazla 29'a düşmüş. 18 firmadan teklif gelmiş. Yaklaşık bedeli 112 milyonken, altında bir değere verilmiş. Marmaray hattında, Sirkeci girişinin yakında bir arsa var. Bir kısmı, Marmaray'ın etki alanında. Daha karar çıkmamış, bina yapılmamış. TCDD hakkında soruşturma yapıldığını öğrendik. Herhangi bir talimat yok. Savcının uktesinde.
Amaç, Türkiye'nin gerçekleştirdiği büyük projeleri akamete uğratmaktır. Üçüncü köprü, yeni havalimanı, İzmit körfez geçişi...Hedef bu projelerdir. Akamete uğratmak isteyen kim sorusunun cevabını arıyoruz. Bazı firmaların malvarlıklarına tedbir konuldu. Bunun tercümesi bu projeleri baltalamaktır. O firmaları değil, ülkenin ekonomisini de öldürür.
Hükümet seçimle geldi, seçimle gider. Amaç başbakan, bakanlar değildir. Milletin verdiği oyun desteğin, başkaları tarafından elinden alınmasıdır. Millet bunun hesabını 30 Mart'ta görecektir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"HSYK Danıştay'a talimat vermiştir"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN