Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Yılanın deliğine de girseler çıkaracağız'

Giriş Tarihi: 3.3.2014

Isparta'da konuşan Başbakan Erdoğan, kendilerine montaj kasetlerle diz çöktüremeyeceklerini belirterek "Bu yapıyı, yılanın deliğine girse bulacak, çıkaracak, yargıya teslim edeceğiz" dedi

Başbakan Tayyip Erdoğan dün Said Nursi'nin sürgün yeri Barla'nın bağlı olduğu Isparta'da halka hitap etti. Erdoğan'ın programının ikinci durağı ise Muğla oldu. Erdoğan şu mesajları verdi:
* MONTAJ KASETLE DİZE GETİREMEZLER: Kasetle, ses kaydıyla, montajla hükümeti düşüreceklerini, AK Parti'yi yıpratacaklarını zannediyorlar. Kimse kusura bakmasın bu CHP değil, bu AK Parti. CHP'de birileri kasetle gider, gelebilir, ama AK Parti'de bunu yapamazlar. Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanını montaj kasetlerle dize getiremezler, diz çöktüremezler. Biz rakamlarla konuşuyoruz, eserlerle, icraatlarımızla konuşuyoruz, onlar iftirayla. Bunlarda takiye var, yalan var, iftira var. Bini bir para.
* SAİD NURSİ ZULMÜ BURADA ÇEKTİ: Bediüzzaman Said Nursi, eserlerinin çok önemli bir kısmını Isparta'da, Barla'da yazdı. Said Nursi, tek partinin zulmünü yani CHP'nin zulmünü burada çekti, CHP zulmünü en ağır şekilde yaşadı. Sürgünden sürgüne gitti, hapishaneden hapishaneye gönderildi, zehirlenmek istendi, öldürülmek istendi ama asla boyun eğmedi, CHP karşısında asla diz çökmedi, CHP ile asla işbirliği yapmadı. Ülkesinden kaçıp başka ülkelere sığınmayı, başka ülkelerden burayı karıştırmayı aklının ucundan geçirmedi. Tam tersine Rusya'ya esir düşmüşken, Sibirya'dan kaçtı, kendi ülkesine, topraklarına geldi. İşin ucunda hapishane de olsa 'vatanım' dedi. Ve şu ifadeyi kullandı; 'Zalimler için yaşasın cehennem.'
* PENSİLVANYA'DAKİ ZAT: Şimdi Pensilvanya'daki zat, ağzına hiçbir zaman Bediüzzaman'ın ifadesini almamıştır, kullanmamıştır. Güya Bediüzzaman'ın yolundan gidiyor, yalan. Cumhuriyet Halk Partisi ile şu anda kol kola giren, birlikte hareket eden, birlikte kaset siyaseti yapan biri, nasıl Said Nursi'nin izinden gidebilir? 12 Eylül'de darbecilerle, onlara şirin mektuplar yazmıştır.
* PAPA İLE DE KOL KOLA: Papa ile de maşallah el ele, kol kola resimleri var biliyorsunuz. Biz, siyasetçiyiz her insanla beraber oluruz, ama sen siyasetçi değilsin, sorulduğu zaman din adamısın. Neyi, nasıl yapıyorsun bunu anlamakta zorlanıyorum. 28 Şubat'ta darbecilere hoşgörü ödülü verdin, 17 Aralık'ta CHP ile kol kola darbeye yeltenen biri nasıl merhum Bediüzzaman'ın izinde olabilir ki?
* DÜRÜSTSEN, SAMİMİYSEN GEL: Dürüstsen, samimiysen, bu ülkeyi karıştırmayı bırak. Burası senin ülken dön, 'buraya gel' diyorum. Oraya gönül veren kardeşlerime de sesleniyorum. Çok temiz, çok saf insanlar var orada, biliyorum. Paralarını verdiler yıllarca, arazilerini verdiler, okullar yaptılar bunlara verdiler, yurtlar yaptılar bunlara verdiler, biliyorum.
* BUNLARDA YÜZ YOK: Kendi televizyonlarında sevgili Peygamberimizi, Miraç'tan indirip kamyonete bindiren bunlar değil mi? Böyle gayri ahlaki, gayri İslami, gayri itikadi bir şeyi nasıl söyleyebilirsiniz? Ama bunlarda yüz yok, bunlarda yalanın bini bir para. Ben, bu yapılanmanın içindeki kardeşlerimize sesleniyorum. Lütfen, başınızı iki elinizin arasına alın ve bir an düşünün. Nerede, Barla'daki Said Nursi, nerede Pensilvanya'daki zat?
* ÖYLE YUTTURMUŞ: Zaten hayatında bir kere rahle-i tedrisinde bulunmamış, ama öyle yutturmuş, öyle geçmiş. Biri ömrünü zindanda geçiriyor, diğeri vatanını karşısına alıyor, milletine ihanet ediyor, Müslümanları rencide ediyor ve ne diyor biliyor musunuz? Haşa, 'Cebrail parti kursa, desteklemem' diyecek kadar kibir içine giriyor. 'Hazreti Cebrail'e destek vermem' diyor. Şu anda bütün gücüyle CHP'yi destekliyor.
* PENSİLVANYA'DAKİ PATRON İZİN VERMEZ: CHP Genel Merkezi'ni milletvekillerini, belediye başkanlarını dinlemişler. CHP'nin Genel Başkanı tek çift laf etti mi? Edemez. Niye? Pensilvanya'daki patron izin vermez. Aynı şekilde MHP'yi dinlemişler. 42 kişi için mahkeme kararı almışlar 450 kişiyi dinlemişler. MHP ve CHP günlerdir hukuksuz dinlemeleri dillerine doladılar, kendilerinden söz etmediler. Çünkü şantaj var.
* ŞANTAJ ÇETESİNE BOYUN EĞMEYİZ: Siyasetçiyi, gazeteciyi, iş adamını dinlemişler şantaj yapıyorlar. Haraç topluyor, tehdit ediyor, istediklerini yazdırıyorlar. Hiç endişeniz olmasın, müsterih olun. Ulusal güvenliğimizi tehdit eden bu yapıyı, yılanın deliğine de girse bulacak, çıkaracak, yargıya teslim edeceğiz. 30 Mart'ta içerideki hainlere, dışarıdaki Türkiye hasımlarına çok gür bir cevap vereceksiniz.
* ENTERESAN VAAZ KASETLERİ VAR: Elimizde kendisinin enteresan vaaz kasetleri var. Bunun itikadi olduğunu söylüyordu. Başörtüsünü çıkaramazsın diyordu, bu bir emirdir diyordu. Ama daha sonra 28 Şubat, emirler geldi yelkenler indi, orda da kalktı füruattır dedi. Bunlar yanar döner. Benim yavrularım iki tane kızım, düşünebiliyor musunuz imam hatipte ne çile çektiler.
* BEN DE SAFMIŞIM: İnanın ben de samimiymişim ama bir de safmışım. Her türlü desteği verdim. Bana gönderdiği kitaplarında öyle methiyeler düzüyordu ki, diyordum ki 'herhalde samimi'. Bana da tesbihler gönderdi, sadece ananas göndermedi. Ama son Türkçe Olimpiyatları'nda Peygamberimizin orada olduğunu söyleyince şaşırdım. Hocalarımla görüştüm. Şaşırdıklarını, bunun bir itikadi mesele olduğunu söylediler.
* OĞLUMA EDEPSİZLİK YAPIYOR: CHP'nin genel müdürü, benim evladıma karşı hayatında yapmadığı, hayatında haram lokmanın geçmediği bir edepsizliği terbiyesizliği yapıyor. Çünkü kendi hayatı böyle. Önce sen aynaya bak.

'DERSHANELERİNE GÖNDERMEYİN'
"Bunların dershanelerine çocuklarınızı göndermeyin. Gönderiyorsanız da çekip alın. Bunlar milletimi sülük gibi ememeyecek. Sülüğe hakaret olur ha. Tamam çünkü bir milyar dolar rantı kaybediyorlar. Ondan çıldırdı bunlar. Anadolu'yu dolaşırken anneler bana diyor ki, davarımı sattım, oğlum üniversiteye giremedi. Bunlar çocuklarınıza gece seansı yaptırıp Başbakan'a beddua ettiriyorlar. (28 Şubat'ta) 'Okulları paşam size teslim ederiz' dedi bu zat. Şimdi bana haber gönderiyor. 'Başbakan istiyorsa, okullarımızı ona teslim ederiz'. Senin okulların senin olsun. Bize devletin okulları yeter. Zaman gelecek kendi okullarına öğrenci bile bulamayacaksın."

"HİÇ GÖRMEDİĞİM BİR MELEK"
Başbakan Tayyip Erdoğan, Gülen'in "Cebrail Aleyhisselam parti kursa desteklemeyeceğim" sözü için, şunları söyledi: "1995'te, geçtiğimiz aylarda kaybettiğimiz değerli gazeteci dostumuz merhum Savaş Ay, Pensilvanya'daki zatla o zaman Türkiye'deyken röportaj yapıyor. O zat ne diyor biliyor musunuz? 'Cebrail bile gelse, Türkiye'de bir parti kursa, onu bile, onun partisini bile desteklemem' diyor." Savaş Ay'ın, Gülen röportajı dün aHaber'de yeniden yayınlandı. Gülen, o tarihte Ay'a şunları söyledi: "Hiç siyasi olmadım, olmayı düşünmedim, olma niyetinde de değilim. Hayatımda bir kere rey verme nasip oldu. (...) Yani Cebrail Aleyhisselam, çok severim, aşık gibi, burnumun kemikleri sızlar. Hiç görmediğim tanımadığım bir melek bu. Bu bir parti kursa ben ona diyeceğim ki 'Sen bir parti kurdun ama müsaadenle ben seni desteklemeyeceğim' yani. Esas benim için önemli olan Türk toplumunun ittifakıdır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Yılanın deliğine de girseler çıkaracağız'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN