Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti'den CHP'nin önerisine cevap

Giriş Tarihi: 9.10.2014 20:33 Güncelleme Tarihi: 9.10.2014 20:38

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, CHP Genel Başkanı 'nun "bugünü görüp değerlendirme imkanı olsaydı tezkereye evet" diyeceğini söyledi.

Elitaş, MYK toplantısı öncesi gazetecilerin sorusu üzerine CHP Genel Başkanı 'nun açıklamalarını değerlendirdi.

Kabul edilen tezkerenin Kılıçdaroğlu'nun söylediği bütün kapsamları içerdiğini vurgulayan Elitaş, "Kılıçdaroğlu'nun herhalde aklı yeni başına gelmiş. Tezkereyi tam olarak okuyabilselerdi, bugünü görüp değerlendirme imkanları olsaydı, tahmin ediyorum, tezkereye evet derlerdi" diye konuştu.

Aynı durumun HDP için de geçerli olduğunu söyleyen Elitaş, tezkerenin Türkiye sınırları dışından Türkiye olabilecek tehdidi bertaraf etmek için yurt dışına asker göndermeyi içerdiğini hatırlattı.

"CHP özellikle 2 Ekim'de yaptığı hatayı düzeltmek için bir hamle gayreti içinde" ifadesini kullanan Elitaş, ancak kamuoyunun bunun ne anlama geldiğini değerlendirdiğini kaydetti.

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Kobani ile ilgili yeni tezkere önerisinde bulunarak; ''Gelin askerimizin kara harekatını Kobani'nin kurtarılması ve IŞİD'ten temizlenmesi amacıyla sınırlandıralım. Tezkereyi hemen çıkaralım böylece halkımızın akrabalarını IŞİD'in öldürmesine izin vermeyelim. Askerimizi derhal geri çekeceğimizi de taahhüt edelim. Tezkereden yabancı asker konuşlandırma maddesini çıkaralım. Hava harekatları için işbirliği sağlayabileceği maddeyi koyalım. Böylece herkes hedefi ve kapsamı belli olan bir tezkereyi benimsesin. Biz de CHP olarak her türlü desteği verelim.'' demişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti'den CHP'nin önerisine cevap
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN