O saldırıyı paralel yapı gerçekleştirdi!

A Haber'de Deşifre programına katılan Murat Alan, "Bingöl saldırısını PKK içinde Paralel yapı ile bağlantılı bir grup gerçekleştirdi." diyerek çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 11.10.2014 00:14 Güncelleme Tarihi: 11.10.2014 00:24
Mehmet Ali Önel yönetimindeki Deşifre'de bu akşam Kobani olaylarına ilişkin çok çarpıcı detaylar yer aldı. Deşifre'ye bu hafta Savcı Sayan, Murat Alan, Tamer Barış Terkeşli konuk oldu.

Deşifre, A Haber ekranlarından izleyicilerine Bingöl'deki hain saldırı ile ilgili şok detaylar ve olayın perde arkası önemli bilgiler aktardı.

GEZİ PROVOKATÖRLERİYLE AYNI

Kobani provokasyonunun perde arkasındaki IŞİD, PYD, HDP ve PKK denklemine dikkat çeken Deşifre ekibi, Gezi provokasyonundan Kobani'ye aynı aktörler yine işbaşında olduğunu dile getirdi.

HEDEF TÜRK-KÜRT ÇATIŞMASI

Paralel Yapı eski bölge sorumlusu Terkeşli, "Türk ve Kürt çatışması planlanıyor. Ülkücülerin kışkırtılma hazırlığı var" dedi.

"Bugün yaşanan Kobani provokasyonların 1 yıl önce planlandığını görüyoruz. Paralel yapı 40 yıldır içimizde olan halkımızı çok iyi tanıyan bir yapıdır." diyen Terkeşli, "PKK'nın içinde birçok yapı var paralel yapıya yakın olan tarafta ülkücülerle pkk yandaşlarının birbirlerine girmesi için eylem yapıyorlar. Ülkücülerin sık yaşadığı yerlerde bayrak yakın ve galyana geldiklerinde bir kaçını silahla vurun diye talimat geldiğini biliyoruz." şeklinde ifadeler kullandı.

BİNGÖL'DEKİ SALDIRIDA PARALEL YAPININ PARMAĞI VAR


"Bingöl saldırısı ile çözüm süreci hedef alınmıştır." diyen Gazeteci Murat Alan, "Bingöl saldırısını PKK içinde Paralel yapı ile bağlantılı bir grup gerçekleştirdi." şeklinde konuştu.

Alan, " Bingöl olayı sıradan bir olay değil. Yoldan şans eseri geçen emniyet müdürünü vuralım diye bir şey yok planlı programlı bir saldırı. Çözüm sürecine doğrudan vurulan bir darbedir. Bu olay paralel yapının PKK da olayların bitmesini istemeyen tarafla birlikte çalıştığı bir olaydır." şeklinde çarpıcı ifadeler kullandı.

"Emniyet müdürü çıkıyor elleriyle koymuş gibi bulup tarıyorlar ve geldikleri araçla geri kaçıyorlar." diyen Alan, "Aynı gün terörle mücadele şube müdürü görevden alınıyor ve zafiyet veriliyor. Paralel yapının himayesindeki polislere Pasif direniş gösterin diye emir geldi." şeklinde konuştu.

PENSİLVANYA İŞARETİ VERDİ

Gülen'in 'vites büyütün' talimatıyla Kobani provokasyonunu işaret ettiğini dile getiren Tamer BarışTerkeşli, Paralel Örgütün hedefinde Hatay'da Alevi - Sünni çatışması olduğunu ifade etti.

Gülen'in vites yükseltin dediği planın Kobani planı olduğu ifade eden Terkeşli, "Hedefe gidilen yolda her şey mübahdır anlayışıyla hareket ederler zaten bu saatten sonra akıl izan aramak yok bunlarda. Vites yükseltme olayı kan dökme olayıdır Alevi, Sünni, Türk, Kürt ayrımcılığı yaparak ortamı germek . İstihbarat müdürünün biraz önce bana verdiği bilgi ülkücü camiayı kışkırtıp olayları tırmandırmaktır." dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
O saldırıyı paralel yapı gerçekleştirdi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN