Erdoğan'dan anlamlı açılış

Giriş Tarihi: 11.10.2014 11:53 Güncelleme Tarihi: 11.10.2014 14:09

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize'nin Güneysu ilçesinde babası adına yapılan Kaptan Ahmet Erdoğan İmam Hatip Lisesi açılış töreninde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'deki istikrarın ve milletin birbiri ile sarılmasının birilerini rahatsız ettiğini belirterek 'Kobani diyerek Türkiye'deki huzura, istikrara, güven ortamı ve kardeşliğe saldırıyorlar' dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün öğle saatlerinde Güneysu ilçe merkezinde babası Ahmet Erdoğan'ın adını taşıyan Güneysu Kaptan Ahmet Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi açılış törenine katıldı. Açılışta konuşan Erdoğan, baba ocağı Güneysu'nun Adıyaman'ın Sinik ilçesinden sonra yüzde 92'lik oy oranı ile şahsına Türkiye'de en yüksek destek veren 2. ilçe olduğunu vurgulayarak 'Güneysu'nun başarısı sadece bu kadar değil. Güneysu kendi bağrından, kendi toprağından, kendi evlatları içinden bir cumhurbaşkanı çıkardı. İlk defa doğrudan seçimle iş başına gelen cumhurbaşkanının memleketi oldu. Şahsen Güneysulu olmakla hep iftihar ettim. Güneysu'nun da şahsımla iftihar etmesini sağlayacak, sizleri bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da mahçup etmeyeceğim' diye konuştu.

'Bugün şahsım için çok anlamlı' diyen Erdoğan, 'Türkiye Cumhuriyeti'nin 12. Cumhurbaşkanı n olarak hem ilimiz Rize'yi hem baba ocağı Güneysu'yu ilk kez ziyaret etmenin heyecanını yaşıyorum. Aynı zamanda babam Güneysulu Dumankayalı eski adı Prihozlu İstanbullu kaptan Ahmet Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin açılışını yapacak olmanın da sevincini yaşıyorum. Okulumuz yapan yaptıran özellikle Kazancı Holding'e, Ali Kemal Kazancı'ya tüm Kazancı Ailesi'ne merhum babamın hatırasını yaşatmak üzere ismini bu okula vermeleri nedeniyle kendilerine şahsım ve ailem adına çok teşekkür ediyorum' ifadelerini kullandı.

'DAHA NE İSTİYORSUNUZ'

Konuşmasında Türkiye'de istikrarın ve gelişmenin birilerini rahatsız ettiğini kaydeden Erdoğan, 'Türkiye'nin kalkınmamasını, gelişmesini hazmedemeyenler var. Bu millet birbiri ile sarıldıkça bu birilerini rahatsız ediyor. Son olarak Kobani diyerek Türkiye'deki huzura ,istikrar, güven ortamı ve kardeşliğe saldırıyorlar. Kobani ile Türkiye'nin, Kobani ile İstanbul'un, Ankara'nın ne alakası var. Kobani ile Siirt'in, Diyarbakır'ın Bingöl'ün ne alakası var. Kobani'den gelen 200 bin Kürt kardeşimiz Türkiye'ye geldi de içeri mi almadık ? 200 bin Kobani'den gelen kürdü, bağrına basan bir Türkiye'nin devleti var daha ne istiyorsunuz ya. Ama Suriye, Irak'a girmek için tezkere müracaatında bulunan hükümete parlamentoda destek vermeyeceksin, öbür taraftar biri kalkacak 'sadece Kobani için bir tezkere hazırlayalım' Al birini, vur ötekine. Bunların birbirinden hiç farkı yok. İnanın bunların millet diye, bunların bayrak diye, bunların vatan diye, devlet diye bir derdi yok. Bunların tek derdi var; karıştırmak. El vicdan derler, el insaf derler. Yahu 10 yıl önce şu Güneydoğu'da şöyle bir dolaşalım, doğru dürüst bir havalimanı mı vardı ? Kars'ta, Muş'ta, Siirt'te, Şırnak'ta doğru dürüst bir havalimanı mı vardı ? Hakkari'de havalimanı yapıyoruz, müteahhidin iş makinelerini yakarlar. Durmadan müteahhit değiştiriyoruz. Biz bu kadar kararlılık içindeyken iş makinelerini yakacaksın, dağa adam kaçıracaksın, bir taraftar yatırımları durduracaksın sonra da 'Kürtler'i ihmal ediyorsun' diyeceksin. Kürtlere ihanet eden, Kürtleri ihmal eden sizsiniz siz. Siyasi uzantıları da bunun içinde' şeklinde konuştu.

'MÜSTERİH OLUN'

Erdoğan, herkesin müsterih olmasını da isteyerek şunları söyledi:

'Gayet müsterih olun. Türkiye yağmacıların, vandalların çarkına kapılacak bir ülke değil. Bizim kadim devlet anlayışımız ve bir geçmişimiz var. Biz böyle nice tuzaklara maruz kaldık. O tuzakların hepsini millet olarak bozmayı başardık. Askerimiz, polisimizi, istihbaratımız, yargı mensuplarımız fedakarca bunları yapanlardan hesap sormak için çalışıyorlar. Hepsinden hesap sorulacak. Hepsine gereken cevap en net şekilde verilecek. Huzurumuza bozmak ve istikrarsızlaştırmak isteyenlerin oyununa gelmeyin. Gençlerimiz ağır başlı tutumlarını, itidallerini bozmasınlar. Bizler kardeşlik bağlarımızı daha da sıklaştıracağız. İnşallah bu tuzakların hepsi boşa çıkacak. Türkiye'nin kaybedecek bir saniyesi bile yok. Rabbim yardımını bizden esirgemesin. Yolumuz bahtımız açık olsun.'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından 24 derslikli, 800 öğrenci kapasiteli babası Ahmet Erdoğan'ın adını taşıyan Güneysu Kaptan Ahmet Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi ile 372 yatak kapasiteli yurdun yanı sıra telekonferans sistemi ile Hopa Anadolu imam Hatip Lisesi'nin de resmi açılışını yaptı. Açılış sonrası Erdoğan, okulu yapan Kazancı Holding yetkililerine ve Ali Kemal Kazancı'ya birer plaket verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan'dan anlamlı açılış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN