Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Yargısal cinayete kurban gideceğim'

Giriş Tarihi: 11.10.2014

"Paralel Yapı"yı eleştirince hedef olan Malatya Cumhuriyet Savcısı Çalışır "Eğer onlar kazanırsa yazgısal değil ama yargısal bir cinayete kurban gideceğim" dedi

Yargıyı tehdit ve şantajla baskı altına alan paralel yapıya tepkiler çığ gibi büyüyor. HSYK seçimlerinin arifesinde "adalet.org" adlı internet sitesinden görüşlerini paylaşan hukukçular, paralel yapıya isyan etti. Yapıyı eleştirdiği için hedefe oturtulan Malatya Cumhuriyet Savcısı Kurtuluş Tayanç Çalışır, "Onlar kazanırsa oğlumun ismi dahi (Devrim Taylan) suç unsuru sayılacak, sonu müebbet hapisle neticelenecek yazgısal değil ama yargısal bir cinayete kurban gideceğim" dedi. Telekulak ve yargı üzerine yazıları nedeniyle paralel yapının hedefi haline gelen, yasa dışı olarak dinlendiği de ortaya çıkan Malatya Cumhuriyet Savcısı Kurtuluş Tayanç Çalışır, HSYK seçimleri arifesinde "hodri meydan" dedi. "Adalet.org" adlı internet sitesinde "Faşist Paralel Yapı Kazanırsa Başıma Gelecekler" başlığı ile bir yazı kaleme alan Çalışır, şunları söyledi: "Paralel yapının HSYK'yı ele geçirmesi durumunda başıma neler geleceğini tahmin edebiliyorum:

CİNAYETLERE 'DUR' DEYİN
1-
Her şeyden önce devrimci düşüncelerimden dolayı muhtemeldir ki, deneme ve felsefi yazılarımdan, romanlarımdan, yayımlanmış ve yayımlanacak kitaplarımdan, şiirlerimden, aforizmalarımdan, kısacası yazdığım her cümleden ve söylediğim her sözden yasa dışı bir anlam çıkartılacak ve var olduğu iddia edilen paralel yapıya yakın olduğu söylenen gazetelerde hakkımda linç kampanyaları başlatılacaktır.
2- Daha sonra, devrimci düşüncelerimden dolayı var olduğu iddia edilen paralel yapıya yakın olduğu söylenen gazetelerde çıkan haberler ihbar kabul edilerek; bedelini ödemem için hakkımda inceleme ve soruşturma izinleri çıkartılacaktır.
3- Sonrasında da "vakitlerden bir sabah namazı" saatinde kapım çalınacak, 6 yaşındaki çocuğumun gözleri önünde evimde arama yapılacak, eşyalar dağıtılacak, bilgisayarıma el konulacak, gözaltılar, baskılar, işkenceler, tutuklamalar başlayacak; oğlumun ismi dahi (Devrim Taylan) suç unsuru sayılacak, sonu müebbet hapisle neticelenecek yazgısal değil ama yargısal bir cinayete kurban gideceğim. Korkuyor muyum, asla. Sadece hatırlatmak ve tarihe not düşmek istiyorum. Seçimlerde yargı cinayetlerine 'dur' demenizi bekliyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Yargısal cinayete kurban gideceğim'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN