Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Olayların arkasında Pensilvanya da var'

Giriş Tarihi: 12.10.2014
'Olayların arkasında Pensilvanya da var'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Olayların arkasında PKK ve gölgesindeki parti değil, aynı ittifak var. Pensilvanya var. MGK'da Paralel Yapı ile ilgili adım atacağız" dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, baba ocağı Rize'de kendi adını taşıyan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nin Akademik Yıl açılış töreni ile toplu açılış törenlerine katıldı. Akşam da STK temsilcileriyle yemekte bir araya geldi. Erdoğan, yaptığı konuşmalarda çözüm süreci, sokak olayları ve Paralel Yapı ile ilgili çarpıcı mesajlar verdi. İşte o mesajlardan önemli satır başları:
DURUŞUMUZU BOZMAYACAĞIZ : Son günlerde Doğu ve Güneydoğu'daki şehirlerimizde Ankara, İstanbul gibi büyük şehirlerimizde yaşanan olaylara üzüldüğünüzü biliyorum. Biz milletle bu sağlam, sabırlı duruşumuzu bozmayacağız. Bu teröristler, vandallar, yağmacılar milletin öfkelenmesini, karşılarına çıkmasını istiyorlar. Kim bunların karşısına öfke ile çıkarsa bunların tuzağına düşmüş olur.
MAŞAYI TUTANLAR: Teröristleri sokağa itekleyen, onların arkasına saklanan siyasetçi kılığındaki korkaklardan da bu tahriklerin hesabı sorulacaktır. Bir taraftan "Sokağa dökülün" diyeceksin, diğer taraftan "Biz barış ve demokratik hakları kullanın dedik, şiddete başvurun demedik" diyeceksin. Kobani ile Van'ın, Muş'un, Hakkâri'nin, Ankara'nın, İstanbul'un ne alakası var. Dert başka.
KOBANİ BAHANE: Kobani tamamen bahanedir. Asıl amaç Türkiye'yi dize getirme, istikamet çizme gayretidir. Ne acıdır ki bunu yaparken Türkiye içindeki piyonlarını kullanıyorlar. Bölgedeki kanlı terör örgütlerini kullanıyorlar. Pensilvanya gibi ihanet şebekelerini kullanıyorlar.
AYNI İTTİFAK: Bu olayların arkasında sadece PKK ve onun gölgesinde siyaset yapan parti yok. Hepsi var. Bu olayların arkasında Suriye'nin eli kanlı Esad rejimi de var. Onunla kol kola olan malum siyasi parti de var. Günlerdir terör örgütü ile aynı çizgide yayın yapan sorumsuz bazı medya kuruluşları bazı kalemler, o ve her türlü fırsatı değerlendirmeye çalışan Pensilvanya da var. Anamuhalefet partisinin başındaki zat, yardımcısı kalkıp da bu olaylara destek verir sokağa çağrı yapar ve genel başkanı tarafından uyarıya tabi tutulmazsa hesabını verir. Bunlar Gezi'nin, 17-25 Aralık darbe girişiminin, Pensilvanya'nın arkasında durdular, başarılı olamadılar. Şimdi terör örgütlerinin arkasında duruyorlar yine başarılı olamayacaklar. Paralel Yapı çok farklı bir yere oturtulacak. Bunlarla ilgili adımı önümüzdeki MGK'da atacağız. Türkiye'de devlete alternatif adım atılamaz.
TÜRKİYE DÜŞMANLARININ SÖZCÜLERİ: Cumhurbaşkanı olarak, elbette siyasi partiler nezdinde tarafsız bir konumdayım. Eğer bir siyasi parti, tabanını sokağa davet ediyorsa, eğer anamuhalefet partisi Türkiye'nin değil de Türkiye düşmanlarının sözcülüğünü yapıyorsa, ben orada tarafsız davranamam.
ORDU ESKİ ORDU DEĞİL : Türkiye 15 sene önceki Türkiye değil. TSK hiç olmadığı kadar donanımlı, müteyakkız, emniyet teşkilatı olaylara hazırlıklı, istihbarat birimleri de aktif. Hem güvenliği en üst seviyede muhafaza edeceğiz hem de inadına "barış" diyeceğiz.
KURBAN ETMEYİZ : Uluslararası dergi ve gazeteler "çözüm süreci bitiyor" diye yayın yaptı. İçerde de bazıları avuçlarını ovuşturuyor. Çözüm Süreci'ni terör örgütüne, onların kanlı planlarına kurban etmeyiz.
IŞİD'DEN FARKIN NE? Sokaktaki şımarık serserilerin Kürt kardeşlerimizle uzaktan yakından ilgisi yok. Bunlar sakallı vatandaşlarımıza, kutsal değerlerimize saldırıyorlar. Sizin IŞİD'den ne farkınız var o da terörist sen de teröristsin.
MİSLİYLE KARŞILIĞINI BULUR: Uluslararası odakların maşası olarak Kobani bahanesiyle polis ve askerimize, kamu ve özel mülklere saldıran her kim olursa misli ile karşılığını alır.

BABASININ ADINA YAPILAN OKULU AÇTI
Cumhurbaşkanı Erdoğan, memleketi Rize'nin Güneysu ilçesinde babası Ahmet Erdoğan adına yapılan, Kaptan Ahmet Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin açılışını gerçekleştirdi. Erdoğan burada yaptığı konuşmada ise şunları söyledi: "Biz bu kadar kararlılık içerisindeyken, dağa adam kaçıracaksın, yatırımları durdurmaya çalışacaksın, bir taraftan da diyeceksin ki 'Bunlar Kürtleri ihmal ediyor'. Kürtleri ihmal eden sizsiniz. Kürtlere ihanet eden sizsiniz. Siyasi uzantılar da bu işin içinde. HDP Kobani'ye yardım istemesine rağmen tezkereye destek vermedi. CHP destek vermemesine rağmen yeni bir tezkere çağrısı yaptı. Bunların millet, bayrak, vatan, devlet diye bir derdi yok. Tek dertleri karıştırmak."

"IŞİD'E DESTEK İFTİRASI İHANETTİR"
"Türkiye IŞİD'e yardım yapıyor" dediler. Gerek başbakan olduğum dönemde, gerekse şu anki başbakan ve hükümetimiz, hiçbir terör örgütüne asla destek vermemiştir. Hükümetimize, devletimize bu iftirayı yapanlar alçaktır, bunlar vatan hainidir. Hukukta bir kaide var: 'İddia sahibi iddiasını ispatla' mükelleftir. İspat edemiyorsa alçaktır, haindir. Bu IŞİD belasını Ortadoğu'ya veren, alan açan, destek veren, silah veren bu örgüt ile hareket eden kim, Beşar Esad. Gittiler bu eli kanlı zalimi Şam'da ziyaret ettiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Olayların arkasında Pensilvanya da var'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN