Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turgut Özal, doğum gününde mezarı başında anıldı

8'inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal, 87. doğum gününde kabri başında anıldı. Oğlu Ahmet Özal, 'Kendisini hatırlamak, özellikle Türkiye'nin bugünkü durumunda daha çok onun hatırlanmasında fayda da görüyorum' dedi.

Giriş Tarihi: 13.10.2014 15:16
Turgut Özal, doğum gününde mezarı başında anıldı
8'inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal, doğum gününde Topkapı'da bulunan Anıt Mezar'daki kabri başında anıldı. Anmaya, Özal'ın oğlu Ahmet Özal ve beraberindeki yaklaşık 30 kişi katıldı. Mezarın başına gelen kalabalık burada önce Özal için dua etti. Ardından Doğru Yol Partisi (DYP) İl Başkanı Yusuf Diril mezara çiçek bıraktı. Daha sonra Özal için Kuran-ı Kerim okundu. Tilavetin ardından yapılan duayla anma son buldu.

Anmanın ardından açıklamada bulunan Ahmet Özal, 'Öncelikle bugün rahmetli babamın doğum günü. 17 Nisan'da ölüm yıldönümüdür. O gün bildiğiniz gibi devlet törenleri var. Fakat bu 13 Ekim'lerde biz geliriz. Son zamanlarda bu biraz daha kalabalık olmaya başladı. 13 Ekim rahmetli için yaptığımız halk günü diyorum ben buna devlet töreni değil. Kendisini hatırlamak özellikle Türkiye'nin bugünkü durumunda daha çok onun hatırlanmasında fayda da görüyorum. İnşallah insanlar birazcık daha bugünleri hatırlarlar. İlerleye dönük problemlerinin çözümünde onun gibi yumuşak insanların olmasını istiyoruz. Biz onun için de genç nesillerin onu tanımalarını önemsiyorum' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turgut Özal, doğum gününde mezarı başında anıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN