Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çatı ortaklığı tarih oldu aralarına tezkere girdi

Yeni tezkere önerisini eleştiren Bahçeli'ye tepki gösteren Kılıçdaroğlu, MHP'nin ilk tezkereye onay verdiğini hatırlattı, "Milliyetçiliğimizden kimse şüphe etmesin" dedi

Giriş Tarihi: 15.10.2014
Çatı ortaklığı tarih oldu aralarına tezkere girdi
Genel Başkanı , Kobani'yle ilgili tezkere önerisine tepki gösteren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye, partisinin grup toplantısında sert yanıt verdi. "AKP ne zaman sıkışsa koltuk değneği hazır" diyen Kılıçdaroğlu, "Milliyetçiliğimizden, ulusalcılığımızdan kimsenin şüphesi olmasın, önerimiz milli tezkeredir" dedi. Kılıçdaroğlu, yeni yasama yılının ilk grup toplantısında şunları söyledi:
- HSYK ÜYELERİNE ÇAĞRI: Yeni seçilen HSYK üyelerine sesleniyorum; yargıyı yargı yapacak olan, yargıyı saygın kılacak olan, adalete güven duyulmasını sağlayacak olan sizlersiniz. Kendinizi arka bahçe haline getirirseniz halkta ciddi güvensizlik doğar.
- KATLİAM OLURSA KAYITSIZ KALMAMIZ MÜMKÜN DEĞİL: Kobani ile ilgili özel bir görüş kaleme aldık. Orada yaşayan Türkmenlerin, Kürtlerin, Arapların akrabaları Türkiye'de. Bir katliam olursa, kayıtsız kalmamız mümkün değil.
- YABANCI ASKER YOK, İŞGAL YOK: Bizim önerimizde yabancı asker yok, işgal yok, insani amaçlarla gidiyoruz, akrabalarımızı korumak için. Tampon bölge yok, uçuşa yasak bölge yok.
- BAHÇELİ'YE TEPKİ: Devlet Bahçeli bir açıklama yapmış, önerimize karşı çıkıyor. Onay verdiği tezkereye bilerek mi evet dedi, merak ediyorum. Bu ülkeye yabancı asker postalının gelmesine CHP olarak karşıyız. Bahçeli sen buna evet dedin. Sen tampon bölgeye, uçuşa yasak bölge önerisine, tezkereye evet dedin. AKP ne zaman sıkışsa, koltuk değneği her zaman hazırdır. Şimdi diyecekler ki, 'PKK için evet dedik' Geçiniz onları. PKK için yabancı askere, tampon bölgeye ihtiyaç mı var? Bizim milliyetçiliğimizden, ulusalcılığımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Bizim önerimiz milli tezkeredir. Dersini vereceğiz ve ülkemize geri döneceğiz.
- DAVUTOĞLU'NA TEPKİ: Senin aklına ihtiyacım yok diyor. Başbakanlık koltuğunda oturan birisi böyle konuşuyorsa, ergenlik çağındaki çocuk düşüncesiyle konuşur. Düşüncelerimi söylüyorum, alacaksın bakacaksın. Kabul edersin, etmezsin.
- ERDOĞAN'A TARAFSIZLIK TEPKİSİ: Son bir haftadır partilerüstü kalmadı, partilerin altında bir yerde. Cumhurbaşkanının yemin törenine katılmadık biz. Ne kadar doğru bir işi yaptığımız çıkıyor ortaya. Ne cumhurbaşkanlığı koltuğu ne başbakanlık koltuğu... İkisi de şu anda fiilen boştur. Bu arada CHP'de bayramdan sonra yapılacağı duyurulan grup başkanvekiliği seçiminin önümüzdeki hafta yapılması bekleniyor. ANKARA
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çatı ortaklığı tarih oldu aralarına tezkere girdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN