Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Galip Öztürk'ten paralel yargıya cevap

Paralel yapıyı deşifre eden önemli açıklamalarıyla örgütün hedefine oturan işadamı Galip Öztürk, Yargıtay'ın onadığı cezasıyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Giriş Tarihi: 15.10.2014 16:05
Galip Öztürk'ten paralel yargıya cevap
İşadamı Galip Öztürk'ün avukatı tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler yer verildi:

Son zamanlarda çeşitli basın ve yayın organlarında paralel örgüt olarak adlandırılan yapılanma ile devletin mücadelesi herkes tarafından bilinmektedir. Sayın Galip Öztürk de bu yapılanma ile mücadele konusunda vatandaşlık görevini 30.000 kişiye istihdam sağlayan bir iş adamı olduğunun bilinciyle yerine getirmiş, bu örgüt hakkında bildiklerini ve örgüt tarafından kendisine yapılan tehdit ve şantaj olaylarını kamuoyu ile paylaşmış ve yargısal makamlar nezdinde ilk şikayetini 04.04.2014 tarihinde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na bildirmiştir.

Sayın Galip Öztürk'ün bu şikayeti sonrasında kendisine yönelik olarak birçok tehdit eylemi gerçekleştirilmiş, bu eylemlerin her biri ile ilgili olarak yine İstanbul ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılıklarına gerekli başvurular yapılmıştır.

Sayın Galip Öztürk'ün vatandaşlık görevini yerine getirmesinden rahatsızlık duyan suç odakları, ellerinde bulunan imkanları sonuna kadar kullanmak ve hakkında hukuka aykırı olarak verilen mahkumiyet kararlarına ve bu kararların temyiz incelemelerine müdahale ederek Sayın Galip Öztürk'ten intikam almak ve ona ceza vermek istemişlerdir.

Çeşitli basın ve yayın organlarında, paralel yapılanmanın bu girişimlerinde başarılı oldukları ve İstanbul 19. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından paralel örgütün dosyaya ilave ettiği bir kısım uydurma belgeler dayanak gösterilmek suretiyle oyçokluğu ile verilen mahkumiyet kararının Yargıtay tarafından onandığı yönünde haberler yer almaktadır.

Sayın Galip Öztürk, 25 Mart 2014 ve devam eden tarihlerde yaptığı açıklamalar sonucunda Paralel örgüt tarafından düşman görülmüştür. Dolayısı ile hakkında bu yönde karar verileceği beklenmekte ve kendisi de bu yönde de tehditler almakta idi. Tüm bunların ötesinde, 3 hafta öncesinde Sayın Galip Öztürk'e onama kararının taslağı dahi gönderilerek kendisi tehdit edilmiştir. Ancak Sayın Galip Öztürk bu tehditlere boyun eğmemiş, bilakis konuyu yine tüm delilleriyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na taşımıştır.

Hal böyle iken, hakkında verilen bu kararın hukuki olduğu ve maddi gerçeği yansıttığı hiç kimse tarafından ileriye sürülemez.

Ülkemizin en büyük sorunu, yargı üzerinde çeşitli güç odaklarının baskı kurma çabalarıdır. Yargı tüm bireyler için aynı olmadıkça, yani bağımsız, tarafsız ve eşit davranmadıkça Ülkemizde yaşayan hiçbir vatandaşın hukuki güvenliği sağlanamayacaktır. Hukuk güvenliği, hem kişilerin bireysel hak ve özgürlükleri ve hem de ticari hayatın devamı ve ilerlemesi için olmazsa olmazdır. Adaletin, her türlü baskıdan ve yönlendirmeden uzak tutulması zorunludur.

Bu korkutma ve şantajların hiçbirisi, Sayın Galip Öztürk'ün paralel örgüt ile yapılan mücadeleye karşı koyma ve bu konuda yargısal makamlara elinden gelen tüm yardımı yapma yönündeki iradesinde en küçük bir değişikliğe yol açmayacaktır. Ülkenin bölünmez bütünlüğüne karşı hareket eden bu örgüt ile mücadelenin günümüz için en büyük vatandaşlık görevi olduğunun bilincinde olan Galip Öztürk, bu yolda tüm bildiklerini adli makamlara aktarmaya devam edecek, gözünü kırpmadan bu yapılanma ile mücadele edecektir.

Gerekçesi henüz tarafımızca bilinmeyen, ancak hukuka aykırılığından en küçük bir şüphe duymadığımız karar ile ilgili olarak da tüm olağanüstü kanun yollarına başvuracağımızı, yine Anayasa Mahkemesi'ne bireysel başvuruda bulunacağımızı, bu suretle hukuka aykırı kararın ortadan kaldırılacagına inancımızın tam olduğunu saygı ile Kamuoyuna bildiririz.


Av. Ş. Tuncay Çaltekin
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Galip Öztürk'ten paralel yargıya cevap
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN