Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Altınok hasret giderdi

Eski Aksaray Valisi olan İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, İstanbul Feshane'de bu yıl ikincisi düzenlenen Aksaray Tanıtım Günlerinin açılışına katıldı. İlçe ve kültürel standları teker teker ziyaret eden Altınok, Aksaraylıların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Bu esnada ilginç dakikalarda yaşandı.

Giriş Tarihi: 17.10.2014 15:02 Güncelleme Tarihi: 17.10.2014 15:02
Altınok hasret giderdi
Eski Aksaray Valisi olan İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, Feshane'de bu yıl ikincisi düzenlenen Aksaray Tanıtım Günlerinin açılışına katıldı. Aksaray'ın tanıtım ve tarihi kökleri ile bulaşması amacıyla düzenlenen Aksaray Tanıtım Günleri'nin 2'incisi İstanbul Feshane'de bugün düzenlenen törenle açıldı. Feshane de gerçekleştirilen tanıtım günlerinde başta valilik olmak üzere stand açan belediye ve sivil toplum kuruluşları, ilçe ve belde belediyeleri ile birçok ulusal ve yerli markalar 4 gün boyunca Aksaray'ın tanıtımını yapacak. Aksaray Tanıtım Günleri açılışına eski Aksaray Valisi İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok'un yanı sıra Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Aksaray Milletvekilleri Ali Rıza Alaboyun, Ruhi Açıkgöz, İlknur İnceöz, Vali Şeref Ataklı, 22. Dönem Ak Parti Eski Milletvekili ve Aksaray tanıtım günleri Komite üyesi Ahmet Yaşar, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, STK başkanları, İlçe ve belde belediye başkanları ve daire müdürleri katıldı.

ERZURUMLULAR GÜNÜNE KATILSAYDIM BU KADAR TANIDIK ÇIKMAZDI


Eski Aksaray Valisi olan İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok tüm ilçe, belediye ve diğer tanıtım standlarını teker teker gezdi. Standlarda ki görevlilerin ve tanıtım günlerine katılan ziyaretçilerin neredeyse tamamını tanıyan Selami Altınok'un insanlarla sık sık sohbet etmesi dikkatlerden kaçmadı. Erzurumlu olan Selami Altınok'un, Aksaray Tanıtım Günleri kapsamında kurulan standları dolaştıktan sonra, ''Erzurum Tanıtım Günlerine katılsaydım, bu kadar tanıdığım insan çıkmazdı'' demesi gülüşmelere neden oldu. Eski Aksaray Valisi olan Altınok bu yıl ikincisi düzenlenen Aksaray Tanıtım Günlerinin planlanması aşamasında da aktif olarak rol aldığını da belirtti. Bazı basın mensuplarına Aksaray yöresine has olan Alıç meyvesi dağıttı. Tanıtım günleri kapsamında açılan standda gözleme yapan kadınları da ziyaret eden Altınok burada bir sürprizle karşılaştı. Aksaray Taşpınarlı Lütfiye İpek, Altınok'a, ''Sen bizim köye gelmiştin, beni hatırladın mı?'' demesi üzerine Altınok, ''Evet tanıdım. Ben Aksaray'da Vali iken tüm köyleri teker teker gezmiştim.'' diye cevapladı. 9 çocuğundan 4'ünün polis olduğunu hatırlatan Lütfiye İpek'e Emniyet Müdürü Altınok, önce çocuklarının görev yerlerini sordu daha sonra ise sınava girecek yaşta olan çocukları için tavsiyede bulunarak, ''Emniyet bünyesine 6500 yeni polis alınacak. Eğer istiyorlarsa son başvuru tarihini kaçırmadan başvuruda bulunsunlar'' dedi.

TARIM BAKANI EKER: İSTANBUL, AKSARAY İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Aksaray Tanıtım Günleri açılışına katılan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Aksaray ilinin birçok güzelliği ve birçok zenginliği barındırdığını söyleyerek, ''Aksaray'a ait birçok güzellik ve değer kendi üzerinden değil ya komşu vilayetler üzerinden ya da bölgeden tanınıyor. Onun için Aksaray'ın tanıtımının İstanbul'da yapılması anlamlı ve önemli. 2 bakımdan önemli. 1'incisi Aksaraylılar İstanbul'un birikiminde, tarihinde söz sahibi, atalarının izinden bugün buraya gelmiş oldular. 2'incisi ise İstanbul üzerinden ki, büyük bir metropol ve şu anda dünyanın en güzel kenti, buradan da 10 milyonlarca insanlar üzerinden bütün dünyaya ve bütün Türkiye'ye Aksaray'ın bu güzelliklerinin tanıtılma imkanı var'' şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ile İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok ile diğer protokol üyeleri temsilen ikincisi düzenlenen Aksaray Tanıtım Günleri'nin açılış kurdelasını keserek, standları ziyaret etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altınok hasret giderdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN