Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Deşifre'de sır perdesi aralandı

Mehmet Ali Önel yönetimindeki Deşifre Türkiye'de bilinmeyenlerle ilgili sır perdelerini aralamaya devam ediyor.

Giriş Tarihi: 18.10.2014 00:46 Güncelleme Tarihi: 18.10.2014 14:22
Deşifre'de sır perdesi aralandı
A Haber'de yayınlanan Deşifre programında Rahip Santoro ve Hrant Dink cinayeti ile BBP eski başkanı Muhsin Yazıoğlu ölümü ele alındı. Türkiye'de büyük yankı uyandıran bu 3 olayın perde arkasını aralayan Deşifre ekibi çok konuşulacak bir yayına imza attı.

Deşifre'nin bu haftaki konuklarında BBP eski genel başkan yardımcısı Metin Gündoğdu bomba açıklamalarda bulundu.

"YAZIOĞLU, DİNLERARASI DİYALOG'A KARŞIYDI"

"Rahmetli Yazıcıoğlu, Cemaat'in dinler arası diyalog projesine karşıydı." diyen Gündoğdu, BBP'de de birçok üst düzey yöneticinin cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Erdoğan'a destek verdiklerini dile getirdi.

CEMAAT BBP'YE MADDİ DESTEK SAĞLADI

"Ben Kuran'ı ahırlara hapseden CHP'nin adayına mı destek verecektim ?" şeklinde çarpıcı ifadeler kullanan Gündoğdu, "Yalçın Topçu İHH'ya destek verdiği için Cemaat'in hedefi oldu. Cemaat dolaylı yoldan BBP'ye maddi destek sağladı. Yoksa bu parti nasıl ayakta duracaktı bu tür yardımlar olmasa." sözleriyle konuşmasına devam etti.

"DANIŞTAY SALDIRISINDA PARALEL YAPI PARMAĞI"

"Milliyetçi şahsiyetlerin hassasiyetini kullanmaya çalışıyorlar." diyen Gündoğdu, "Ülke bölünüyor diyerek ortalığı karıştırmak istiyorlar. Danıştay saldırısından bir gün önce ramazan Akyürek Danıştay'a gidiyor. Alparslan Aslan da Danıştay'a gidenlerden. Bu olaylar peş peşe geliyor tesadüf değil." sözlerini kullanarak çok çarpıcı tespitlerde bulundu.

YAZICIOĞLU'NUN ÖLÜMÜNDE PARALEL YAPININ PARMAĞI MI VAR?

Gündoğdu, "2004'den itibaren Trabzon'daki olaylarla birlikte Hrant Dink olaylarıyla birlikte Büyük Birlik camiasını bu işin içine dahil etmeye çalışan ve daha sonrasında yazılan çizilenlere göre çok ciddi manada bu yapının içerisinde olduğu iddia edilen kişi (Ramazan Akyürek) 2009 da rahmetli (Muhsin Yazıcıoğlu) vefat ettiğinde istihbarat daire başkanıydı. istihbarattan bir birim rahmetlinin arama kurtarma çalışmalarını sekteye uğratıyor. bununla ilgili ciddi şekilde üstlerine gidilmesi lazım." açıklamalarıyla sözlerini noktaladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Deşifre'de sır perdesi aralandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN