Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Akil insanların önerileri uygulamaya konacaktır'

İçişleri Bakanı Ala, akillerin değerlendirmeleri ve önerilerini dikkate alarak onlarla birlikte karar alınıp ve uygulamaya konacağını söyledi

Giriş Tarihi: 19.10.2014
'Akil insanların önerileri uygulamaya konacaktır'
Başbakan Ahmet Davutoğlu ile birlikte Amasya'ya giden İçişleri Bakanı Efkan Ala, Davutoğlu'nun Akil İnsanlar Heyeti ile yapacağı toplantıya ilişkin şunları söyledi: "Bu, Türkiye'nin birikimini Türkiye'nin sorunlarını çözmeye aktarma politikasının tezahürüdür. Bu, AK Parti politikalarının sonucudur. Türkiye'de milletimizin karşı karşıya kaldığı sorunlara ilişkin kafa yoran, zihinsel çaba içinde olan değerlerimizin bu sorunların çözümüne ilişkin önerilerini alma, değerlendirmelerini dinlemek önemli bir husustur. Biz de bunu yapmaya çalışıyoruz. Onların değerlendirme ve önerilerini dikkate alıp birlikte karar alınacak ve uygulamaya konacaktır."

BİRBİRLERİNİ TAMAMLAYAN UNSURLAR

Ala, CHP'nin yeni yargı paketini Anayasa Mahkemesi'ne taşıyacağına ilişkin açıklamayla ilgili ise, "Bakanlar Kurulu ve Meclis'te geniş değerlendirmeler yapacağız" diye konuştu. Ala, hem devletin hem de yerel yönetimlerin güçlenmesi yönünde politikalar izlediklerini belirterek, "Bunlar birbirini tamamlayan unsurlardır. İkisi ayrı fonksiyonlar icra ederler. Bir alttaki kademenin yapacağı işi yapan bir mekanizma aslında 'kendi işini yapamıyor' demektir. Onun için bizim bu reform süreçlerinin de kademeleridir bu toplantılar" dedi.

SORUNU ÇÖZECEK ADIMLARI ATARIZ
Bakan Ala, Öcalan'ın cezaevi şartlarının iyileştirilmesi konusuna ilişkin de şunları söyledi: "Biz bu sorunu kökten çözme hedefine katkı sağlayabilecek ve milletimizin aleyhine olmayacak adımları atarız. Ama milletin bu sorunun çözümüne katkıda bulunacaksa."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Akil insanların önerileri uygulamaya konacaktır'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN