Davutoğlu 28 Şubat zorluklarını anlattı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, YÖK'te akademik arşiv toplantısında açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 20.10.2014 14:47 Güncelleme Tarihi: 20.10.2014 14:52
Davutoğlu 28 Şubat zorluklarını anlattı
Davutoğlu, 28 Şubat döneminde üniversitelerde yaşanan zorluklara değinerek "Bir profesör olarak eşimin ihtisas bitirme imtihanında hakaret edilmesin diye kapıda bekledim " dedi.

28 Şubat'ta neler yaşandığını herkesin bildiğini belirten Davutoğlu, en yetişmiş öğrencilerin, kapının önünde başı örtülü diye nasıl bir psikolojik işkenceye tabi tutulduktan sonra sınava alındıklarını bildiğini kaydetti. Başbakan Davutoğlu, şöyle devam etti:

"Ben bir profesör olarak, eşimin ihtisas imtihanında içeride hakaret edilmesin diye kapısında bekledim. Hakaret edilirse şey olur diye, ihtisas sınavını bitirme imtihanında. Ben de profesördüm o sırada. Bunların hepsini yaşadık. Artık bunları geride bırakmamız lazım. Hiç kimsenin tahkir edilmediği, dışlanmadığı, herkesin kendi fikrini, ideolojileştirmeden, dogmatik bir hale dönüştürmeden savunabildiği, üniversite amfilerini propaganda mekanı değil ama her türlü fikrin serbestçe tartışılabildiği mekanlar haline getirme sorumluluğuna sahiptir öğretim üyelerimiz. Gençlere bu ahlakı da verecek olan biziz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu 28 Şubat zorluklarını anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN