Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eski istihbaratçılar 3 maymunu oynadı

Yasadışı dinleme ve casusluk operasyonunda haklarında gözaltı kararı verilen polis şefleri sorgularında soruları "Haberim yok", "Bilmiyorum" gibi cevaplarla geçiştirdi

Eski istihbaratçılar 3 maymunu oynadı
Ankara'da "yasadışı dinleme ve casusluk" operasyonu kapsamında gözaltına alınan eski istihbaratçılar 3 maymunu oynadı. TÜBİTAK ve askeri projelerde görevli ekipleri yasa dışı dinledikleri belirlenen polis şeflerinin sorgularında, "Bilmiyorum. Hatırlamıyorum. Haberim yok." şeklinde savunma yaptıkları öğrenildi.

"DEVLETİMİZ ÇAĞIRMIŞ"
Hakkında gözaltı kararı verilen, eski Ankara TEM Şubeden Sorumlu Müdür Yardımcısı Lokman Kırcılı da dün emniyete gelerek teslim oldu. Emniyete girmeden önce bir açıklama yapan Kırcılı, "Devletimiz çağırmış, ifade vermek üzere gelmiş bulunuyorum. Yaptığımız tüm çalışmalar üstlerimizin bilgisi dahilindedir" dedi. Ankara'da TÜBİTAK ve askeri projelerde görevli ekipleri "yasadışı" olarak dinledikleri belirlenen eski istihbaratçılara önceki gün operasyon düzenlenmişti. Hedeflenen 18 kişiden ilk etapta 4'ü gözaltına alınmıştı. Soruşturmaya konu olan yıllarda İstihbarat Daire Başkanlığı'nda birlikte görev yapan Altıparmak ve Kırcılı dışında eski İstihbarat Daire Başkan Yardımcısı Mehmet Erdil de dün emniyete gelerek teslim oldu. Erdil, binaya girmeden önce yaptığı açıklamada, yaşamlarının terör örgütleriyle mücadele ile geçtiğini belirterek, "Biz esasen hukuksuz hiçbir şey yapmadık" dedi. Sorguları tamamlanan 5 şüpheliden 3'ü tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edildi. Dün eski Batman İl Emniyet Müdürü Hasan Ali Okan ve eski Bitlis İl Emniyet Müdürü Saadettin Akgüç'ün de emniyete gelmesiyle toplam 14 kişi teslim oldu.

PARALEL MAŞA' MÜDÜRE İHRAÇ
Paralel yapı elemanı olan ve geçen ay Bolu İl Emniyet Müdür Yardımcılığı'na atanan 2. sınıf emniyet müdürü Zeki Güven, görevinden ihraç edildi. Zeki Güven, Ankara İstihbarat Şube Müdür Yardımcısı iken, bazı gazetecilerin telefonlarını illegal yollardan dinlettiği öne sürülmüştü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eski istihbaratçılar 3 maymunu oynadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN