'Peşmerge silahsız geçecek'

Giriş Tarihi: 24.10.2014
'Peşmerge silahsız geçecek'
, Ankara Temsilcisi Murat Akgün'e, Kobani'ye geçecek peşmergeler ve çözüm süreci ile ilgili açıklamalar yaptı:
PKK, PYD VE YPG'YE DESTEK YOK: PKK'nın, PYD'nin veya YPG'nin bu sıfatlarla Kobani'ye geçişine hiçbir zaman destek olmayacağız. Bu örgütler Türkiye'ye karşı mücadele vermektedir.
PEŞMERGE SİLAHSIZ NAKLEDİLECEK: Hiç şüphesiz oraya IŞİD'e karşı mücadele etmek için gidiyorlarsa yeterli silahlarının olması gerekir. Ancak bu silahların Türkiye'den geçiş noktasında üzerlerinde bulunmaması, ayrıca bir şekilde o sınır kapısına götürülmesi ama güçlerin silahsız bir şekilde Türkiye üzerinden nakledilmesi düşünülüyor. Ama Kobani'ye geçtikleri takdirde üzerlerindeki teçhizatları kullanma noktasında orada nasıl isterlerse davranabilecekler.
ABD ÇOK RİSKLİ BİR İŞ YAPTI: Havadan silah ve mühimmat yardımının ne kadar riskli olduğu da ortaya çıktı. Bu riskin de sonuçlarını görüyorlar.
BUNDAN SONRA GIK ÇIKMAYACAK: (Silahların bırakılması için tarih) Var ama söyleyemem, onlara söylendi ama yakın plan. Asayiş olayları tamamen bitecek. Hiçbir silahlı eyleme müsaade etmeyeceğiz. Bundan sonra asayişsizlik noktasında gık çıkmayacak.
ÖCALAN'IN TALEBİ: (Sekreterya) Bu, haksız bir talep değil . Madem ki gidilip gelinen ve mesajları ulaştırılan bir insandır, kendisine bazı imkanların bu konuda, hukuk içerisinde, cezaevi yönetmeliği içerisinde Adalet Bakanlığımız gerekli olanı yapacaktır. Bu yanında bulunan hükümlülerden ya da yeni getirilecek hükümlülerden de olabilir. Cezaevlerinde görevli olan kişilerden de olabilir ama kesinlikle dışarıdan gelmeyecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Peşmerge silahsız geçecek'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN