Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Yakıp yıkandan tazminat alacağız'

Giriş Tarihi: 25.10.2014
'Yakıp yıkandan tazminat alacağız'

Yıkılan yerlerde gül yetiştiren bir iktidar olduklarını söyleyen Başbakan Ahmet Davutoğlu: Tespit ettiğimiz her vandaldan da yıktıkları yerin tazminatını alacağız

AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuşan Başbakan Davutoğlu, Kobani olayları ve muhalefetin tutumuna ilişkin sert mesajlar verdi:
41 MİLYON TL HASAR YARDIMI: Hepsini tek tek eskisinden daha güzel inşa edeceğiz. Ta ki Vanlılar, Diyarbakırlılar, Siirtliler, Şırnaklılar, Hakkarililer, Bingöllüler, Bitlisliler, Urfalılar, Karslılar görsünler ki, yıkılan yerlerde gül yetiştiren bir iktidar, bir siyaset felsefesi var; ama bunun yanında yeni bir kanuni düzenlemeyle tespit ettiğimiz her vandaldan yıktıkları yerin tazminatını alacağız.
MOLOTOF UYARISI: Şimdiden uyarıyorum. Toplantı, gösteri yürüyüşü diye izin alıp, bir takım teröristlerle eğer ellerinde molotofkokteyli ile ambulansa, iş yerlerine yaklaşırlarsa terörist muamelesi görecekler ve durdurulacaklar. Türkiye'nin her köşesinde, kimse molotofkokteylini eline almaya cesaret etmesin. Uyarıyorum ve sonra 'şu yaştaydı', 'şu gençteydi' değil. O zaman bizi dönüp suçlamasın kimse.
'ALASKA'DA' DİYEBİLİRDİ: (CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na) İnsan, rakibinin de denk olmasını ister. 'Kobani nerede' dersin, 'Suriye'de bir şehir' der. Ama yine de şaşırdım, 'Alaska'da, Pasifikler'de bir ada' da diyebilirdi. Bizim çakma Gandi, 'Gandi nerede' deseniz, onu da bilmez, nerede yaşıyor, ne zaman deseniz. bilmez.
KIŞ UYKUSUNDAYDI: Kılıçdaroğlu çıktı, 'Biz de molotofkokteyline, şiddete karşıyız' dedi. Peki bunu Kobani olayları olurken niye söylemedin Kılıçdaroğlu? Senin Genel Başkan Yardımcın, 'sokaklara çıkın' diye çağrı yaptığında, Türkiye'yi karıştırmak için mesajlar yolladığında neredeydin? Her zaman olduğu gibi kış uykusundaydı herhalde. Haberi yok. Şimdi baktı ki millette bir tepki var, o tepkiyi kaçırmamak için 'Biz de şiddet eylemlerine karşıyız' diyor. Karşıysan, çık söyle.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Yakıp yıkandan tazminat alacağız'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN