Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arınç'tan önemli açıklamalar

Giriş Tarihi: 27.10.2014 21:36 Güncelleme Tarihi: 28.10.2014 01:18
Arınç'tan önemli açıklamalar
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü , "Sayın Başbakanımızın imzasıyla bir genelgeyle acil durumlarda koordinasyonu teşkil etmek üzere Başbakanlıkta bir birim oluşturduk. Başbakanlık Koordinasyon Merkezi, Başbakanımızın talimatıyla faaliyete geçecek, acil duruma neden olan gelişme ortadan kalkınca da faaliyetlere son verecek" dedi.

Arınç, Başbakanlık Merkez Bina'da, Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında düzenlenen Toplantısı'nın ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Başbakan Davutoğlu'nun İstanbul'dan gelmesinin ardından, Bakanlar Kurulu Toplantısı'na saat 16.30 gibi başladıklarını belirterek, daha önceki Bakanlar Kurulu Toplantısı'nın da epeyce sürdüğünü, basın mensuplarını bekletmemek adına açıklama yapılmadığını hatırlattı.

Açıklama yapılmamasının bazı yerlerde "olağanüstülük" olarak görüldüğünü ifade eden Arınç, "Bu akşam da yapmayabilirdik ama korkumdan geç de olsa bir basın açıklaması yapalım, arkadaşlarımızın soruları varsa alalım diye düşündüm. Doğrusu günler çok kısaldı, bir güne de çok şeyler sığdırmaya çalışıyoruz. Bundan sonra Bakanlar Kurulu Toplantısı akşama kalırsa veya geç vakitlere kadar sürecek olursa basın açıklaması yapmak gece saat 11.00'den sonra doğru olmaz" dedi.

Bu günkü Bakanlar Kurulu Toplantısı'nda, herhangi bir bakan tarafından tasarı ve teklif üzerinden bir görüşün, sunumun olmadığını kaydeden Arınç, Avrupa Birliği Bakanı Volkan Bozkır'ın yurt dışında bulunduğunu hatırlattı.

ARKADAŞINA GÖNDER
Arınç'tan önemli açıklamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN