Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Enerji Bakanı Yıldız: Zaman aleyhimize işliyor

Giriş Tarihi: 28.10.2014 20:19 Güncelleme Tarihi: 29.10.2014 01:25
Enerji Bakanı Yıldız: Zaman aleyhimize işliyor
Karaman'ın Ermenek ilçesine bağlı Pamuklu köyü yakınlarındaki bir kömür ocağında ocaktaki suyun galeriyi basması sonucu 18 işçi mahsur kaldı, işçileri kurtarma çalışmaları sürüyor.

ENERJİ BAKANI YILDIZ: ZAMAN ALEYHİMİZE İŞLİYOR

Enerji Bakanı Taner Yıldız ile Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan bölgede incelemelerde bulundu. Yıldız ve Elvan, maden ocağı sorumluları ve yetkilileriyle toplantı yaptı. Başbakan Ahmet Davutoğlu ise yaşananlar ile ilgili an be an bilgi alıyor.

Gazetecilerin karşısına geçen Bakan Yıldız, maden ocağındaki son durumu anlattı. Yıldız'ın açıklamaları şöyle;

Şu an 18 işçi kardeşimizin yer altına bulunduğu bir ocaktayız. Tamamen özel bir işletme ve bu özel işletmeyle alakalı toplam 34 işçinin vardiyada bulunduğu ve bu vardiyalar arasında izinli olanları, kurtulanları, çıkartılanları da hesap ettiğimizde toplam 18 işçimizin aşağıda kaldığını görüyoruz. Suyun nereden geldiği henüz tespit edilmiş değil. Pompayla su tahliye ediliyor ama yeterli değil. Zaman aleyhimize işliyor.

BAKAN YILDIZ KORKUNÇ RAKAMI AÇIKLADI!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, saat 00.50 sıralarında basın mensuplarına yönelik yeni bir bilgilendirme açıklaması yaptı.

Sebebini net olarak ortaya koyamadıkları, gerekçelerini daha sonra araştıracakları bir suyun maden ocağına dolduğunu belirten Bakan Yıldız, maden ocağına dolan suyun miktarının yaklaşık 10 bin metreküp olduğunu söyledi.Bakan Yıldız, şöyle konuştu:

''Takribi 10 bin ton civarında ve su bir yandan besleniyor. Şu anda kurulan pompalarla da öncelikle amacımız suyun deşarj edilmesini sağlamak, mutlaka dışarıya çıkarılmasını sağlamak. Şu an elimizdeki kotlar maden ocağında suyun belli bir seviyeye kadar geldiğini gösteriyor. Zaman aleyhimize işliyor. Farklı haberler duyuyoruz. Burada 3 bakanımız var. Bakanlarımızdan farklı bir haber duymadıkça bunun aksini konuşmamak lazım. Şu anda hiçbir işçi kardeşimize ulaşabilmiş değiliz. Dalgıçlarımız da bir yandan buraya intikal ediyor. Çünkü tamamen madenin altı suyla dolmuş durumda.''MADEN OCAĞINDAN İLK GÖRÜNTÜLER - VİDEO

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Enerji Bakanı Yıldız: Zaman aleyhimize işliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN