Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paralel medyanın başörtüsü nefreti

Paralel medya şimdi de başörtüsü düşmanlığına başladı.

Giriş Tarihi: 28.10.2014 12:59 Güncelleme Tarihi: 28.10.2014 13:12
Paralel medyanın başörtüsü nefreti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın HSYK'ya atağı 4 üyeyi hedef alan haberler yapan paralel medya, üyelerden Aysel Demirel'in başörtüsünü kafaya taktı. İtibarsızlaştırılma amacı güdülen haberlerde, 'İmam Hatip mezunu ve türbanlı' vurgusuyla tanıtılan Demirel'le ilgili "Yasak olduğu halde HSYK'da türban takabilir" şeklinde onur kırıcı ifadeler kullanıldı.

BAŞÖRTÜLÜ ÜYEYE SAYGISIZLIK

HSYK seçimlerinde büyük bir hezimete uğrayan paralel yapı, sahip olduğu medya organları aracılığıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendi kontenjanından HSYK'ya atadığı 4 üyeyi itibarsızlaştırmak için elinden geleni yapıyor. Bunun en çarpıcı örneğini Bugün TV, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçtiği 4 HSYK üyesini hedef alan bir haberle yaptı. HSYK'nın yeni üyeleri Rasim Aytin, Muharrem Özkaya, Hayriye Şirin Ünsel ve Aysel Demirel'in özel hayatına ilişkin bilgilerinin ekrana getirildiği haberde, başörtüsü takan Aysel Demirel'le ilgili onur kırıcı sözler yer alıyor.

HEDEF BAŞÖRTÜSÜ

Haberde, 'HSYK'da türban takacak mı?' alt yazısıyla Demirel'in başörtülü fotoğrafı ekrana getiriliyor. Ardından da şu ifadeler kullanılıyor: "Kamuda türban yasağının kalkması, Türk Silahlı Kuvvetleri ve adliyede görev yapan hakim ve savcılarda uygulanmıyordu. HSYK kanununa göre, cumhurbaşkanı tarafından atanacak üyelerin 'hakimlik mesleğine alınmasında engel bir hali olmayan' ibaresi yer alıyor. İmam Hatip mezunu olan Demirel'in HSYK'daki görevi sırasında türban takma ihtimali bulunuyor. Ancak hukukçulara göre hakimlere türban yasağı getirdiği için HSYK'ya seçilen üyeleri de kapsıyor."


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel medyanın başörtüsü nefreti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN