Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'de deprem yaratan fotoğraf!

Deniz Baykal, Kılıçdaroğlu'nun yerdeki fotoğrafının önünde konuştu.

Giriş Tarihi: 30.10.2014 16:18 Güncelleme Tarihi: 30.10.2014 17:14
CHP'de deprem yaratan fotoğraf!
Antalya'nın Gazipaşa CHP İlçe Teşkilatı'nın 'Cumhuriyet Yemeği'nde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun fotoğrafının geceye katılan eski genel başkan Deniz Baykal'ın konuşma yaptığı kürsüye dayalı olması tepki çekti. CHP Gazipaşa İlçe Teşkilatı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Cumhuriyet Yemeği düzenledi. Yemeğe, CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Antalya milletvekilleri Osman Kaptan, Yıldıray Sapan ve Arif Bulut, CHP Gazipaşa İlçe Başkanı Bülent Kocabaş ve yönetim kurulu üyeleri, Gazipaşa Belediyesi eski başkanı Cemburak Özgenç ve çok sayıda partili katıldı.

Deniz Baykal, partililerin yoğun ilgisiyle karşılaştığı programda kısa bir konuşma yaptı. Deniz Baykal, anlamlı programdan dolayı CHP İlçe Teşkilatı'na teşekkür etti. Baykal, Karaman'ın Ermenek ilçesindeki maden ocağında meydana gelen kazadan dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ TOPLADI


Deniz Baykal'ın konuşması sırasında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun fotoğrafının Baykal'ın konuşma yaptığı kürsüye dayalı halde olması, sosyal medyada tartışmalara yol açtı. Sosyal medyadaki yorumlarda, 'Bu bir rezalet, kongreden sonra böyle mi olacaktı', 'Türkiye tarihine geçecek bu rezaletin mimarı Bülent Kocabaş'tır', 'Bizi Sivas'ta Dersim'de yakanlardan farkı nedir bu zihniyetin', 'Bunun adı yalakalık', 'Sözün bittiği yer' gibi tepkiler yer aldı.

İLÇE BAŞKANI SİTEM ETTİ


Eleştirilerin hedefinde olan CHP Gazipaşa İlçe Başkanı Bülent Kocabaş, konuyla ilgili yazılı açıklamasında, yorumları hayret ve üzüntüyle okuduğunu belirtti. CHP Gazipaşa İlçe Başkanı Bülent Kocabaş, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın konuşma yaptığı kürsünün önüne CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun fotoğrafının konulmasıyla ilgili, Kılıçdaroğlu'na en ufak bir eleştiri getirebilecek bilinçli bir tutumlarının mümkün olmadığını bildirdi.

Kocabaş, yaptığı yazılı açıklamada, düzenledikleri dayanışma yemeğinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun fotoğrafının salonda konulduğu yerle ilgili bazı çevreler tarafından spekülasyon yapıldığını belirtti.

Salonun makam açısından en uygun yerinin kürsü olduğunun tarafınca tespit edilmesi sonucu fotoğrafın kürsü önüne konulduğunu anlatan Kocabaş, şöyle devam etti:

"Salonda bulunan herkes biliyor ki kürsünün arkasındaki platform, branda bezinden yapılmış ve eğri vaziyettedir. Bu şartlar altında fotoğrafın konulabilecek yer açısından en uygun yerin kürsünün önü olduğu düşünülmüştür. Partimizin önderi genel başkanımıza en ufak bir eleştiri getirebilecek bilinçli bir tutumumuz mümkün değildir. Bu hassasiyetimizi, kamuoyunu yanlış bilgilendirerek farklı amaçlar güdenlere karşı doğru bilgilendirme açısından paylaşma ihtiyacı duyduk."

Kocabaş, yemeğe katılan, telgraf ve telefon mesajı gönderenlere de teşekkür etti.

İlçede düzenlenen yemekte eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın konuşma yaptığı kürsünün önüne CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun fotoğrafının konulması, sosyal medyada tartışmalara yol açmıştı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'de deprem yaratan fotoğraf!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN