Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kerbela'yı Hacıbektaş'ta yad edecek

8 Kasım'da Hacıbektaş'a gideceğini açıklayan Başbakan Ahmet Davutoğlu: İnşallah kardeşliğimiz için bir yeni dönemin kapısını da bu gönül beraberliği ile açacağız

Giriş Tarihi: 31.10.2014
Kerbela'yı Hacıbektaş'ta yad edecek
Başbakan Ahmet Davutoğlu, 'Alevi açılımı' çerçevesinde 8 Kasım'da Hacı Bektaş Derneği'nin Hacıbektaş'ta düzenlediği Aşure gününe katılacağını söyledi. Davutoğlu, "Yeni Türkiye Yolunda" konuşmasında şu mesajları verdi:
ÇÖZÜM SÜRECİNE DEVAM: 6-7 Ekim'de milletimiz Kurban bayramının güzelliğini yaşarken, bazı şehirlerimizde hepimizi üzen çok acı hadiseler yaşadık. Bütün bu terör eylemleriyle yapmak istedikleri, bu ülkede hakim olan kardeşlik iklimini ortadan kaldırmaktır. Hiç kimsenin birlik ve beraberliğimizi zayıflatmasına, kardeşliğimize halel getirmesine, huzurumuzu bozmasına izin vermeyeceğiz. Hem çözüm süreci, hem bölgedeki kalkınma adımlarımız aynı kararlılıkla sürdürülecektir.
YANLIŞLAR YANGINI BÜYÜTTÜ: Geçmişte terörle mücadeledeki yanlışlar yangını söndürmek yerine daha da büyüttü. Bu anlayışlar artık geride kaldı. Türkiye bu meseleyi çözdüğünde, bütün ağırlıklarından kurtulacak, adeta kanatlanacaktır. Biz hükümet olarak umudumuzu da, kararlılığımızı da koruyoruz.
YARGIYA GÜVENİMİZ YÜZDE 100: HSYK seçimlerinde iradelerini sandığa yansıtan bütün hâkim ve savcılarımızı tebrik etmek istiyorum. Bu seçimlerle yargı sistemimizin ipotek altına alınamayacağı bir kere daha ortaya çıkmıştır. Yargıya güvenin yüzde 100 olması gerekiyor.
HACIBEKTAŞ'A GİDİYOR:
İnşallah 8 Kasım tarihinde, yani Muharrem ayının 13. günü Hacı Bektaş Derneği'nin Hacıbektaş'ta düzenlediği Aşure gününe bizzat katılmak arzusundayım. Tarihin en acı hadisesi olarak hepimizi kederlere gark eden Kerbela hadisesini ve Kerbela şehitlerinin aziz hatırasını inşallah Alevi dostlarımızla, canlarımızla birlikte yâd edeceğiz. Muharrem orucunu hep birlikte açacağız ve Kerbela şehitleri anısına pişirilen Aşure'yi yine birlikte kaşıklayacağız. Bu buluşmanın heyecanını şimdiden bütün kalbimde hissettiğimi samimiyetle ifade etmek isterim. İnşallah kardeşliğimiz için çok hayırlı bir yeni dönemin kapısını da bu gönül beraberliği ile açma imkanı bulacağız. Aziz vatandaşlarım, Cumartesi günü idrak ettiğimiz Hicri yılbaşının hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kerbela'yı Hacıbektaş'ta yad edecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN