Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"3 işçiye ulaşıldı haberi"ne Bakan Yıldız'dan açıklama

Taner Yıldız 3 işçinin cesedine ulaşıldığı haberleri için, "Şu anda ulaştığımız bir işçi kardeşimiz yok. İşçilerin olduğu bölüme de ulaşmış değiliz" dedi.

Giriş Tarihi: 1.11.2014 14:56 Güncelleme Tarihi: 1.11.2014 22:36
3 işçiye ulaşıldı haberine Bakan Yıldız'dan açıklama

Karaman'ın Ermenek ilçesindeki maden ocağında mahsur kalan 18 işçiden 3'üne ulaşıldığı iddialarıyla ilgili açıklama yapan Enerji Bakanı Taner Yıldız, "Şu anda ulaştığımız bir işçi kardeşimiz yok. Bizim bu gece için işçileri çıkarabileceğimizle ilgili bir öngörümüz de bulunmuyor. Bu nedenle beklentileri yükseltmek vatandaşlarımızın duygularıyla oynamak doğru değil. 24 saat arkadaşlarımız çalışıyor" dedi.

Sondaj çalışmalarının devam ettiğini belirten Enerji Bakanı Yıldız, "Su üzerindeki basınç artınca bu işimizi biraz zorlaştırdı. 20 metrelik bir su sutünü olduğunu görüyoruz" şeklinde konuştu.

Bakan arkadaşları dışındaki bilgilere itibar edilmemesini isteyen Bakan Yıldız, kurtarma çalışmalarının bulunduğu alanda yaklaşık 650 kişilik bir ekip olduğunu belirtti.

Enerji Bakanı Taner Yıldız, "Yerimiz sınırlı. Bu acıyı paylaşmak için dışarıdan birçok kişi geliyor. Ancak çalışmaları etkilememesi için buraya girişlere sınırlama getirilecek."

'3 İŞÇİYE ULAŞILDI' İDDİASI

Karaman'ın Ermenek ilçesindeki madende 18 işçiye ulaşmak için balçık ve moloz temizliği devam ederken, madende mahsur kalan 18 işçiden 3'üne ulaşıldığı iddia edilmişti. Bu iddia Enerji Bakanı Taner Yıldız tarafından yalanlandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"3 işçiye ulaşıldı haberi"ne Bakan Yıldız'dan açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN