Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bütün işçiler sigortalı

Giriş Tarihi: 1.11.2014
Bütün işçiler sigortalı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik Ermenek'te maden kazası yaşanan işletmede yürütülen çalışmalara ilişkin bilgi verdi. Bakan Faruk Çelik bütün işçilerin isgortalı olduğu bilgisini paylaşırken, Bakan Taner Yıldız da "Şu anda suyun düşürülmesi öncelikler arasında kalmadı, birinci öncelik tahkimat ve oradaki malzemelerin çıkartılması" diye konuştu.

'HASSAS BİR NOKTADAYIZ'
Malzemelerin çıkartılmasında sabaha kadar vardiyalı olarak çalışıldığını anlatan Bakan Yıldız "Bundan sonra su seviyesi 800 metrenin altına düştüğü için daha hassas davranmamız gereken bir nokta var. 780 metreden sonra karbondioksit ile alakalı bir gaz deşarjı olmaması için hassasiyet gerekiyor. Kurtarma ekipleriyle alakalı herhangi bir risk oluşmaması da önemli" dedi. Faruk Çelik de "Çalışan sayısı bizdeki kayıtlarda 180 ve tamamı sigortalı" dedi. Bakan Çelik, torba yasanın ardından madenlerde yaşananlara da değinerek, "Henüz işletme sahipleri yeni yasaya göre bir tek maaş dahi ödemeden işi durdurma, ücretleri ödememe gibi uygulamaları kabul edilebilir değil" diye konuştu.

BAKANLAR OCAĞA GİRDİ
Bakanlar Taner Yıldız, Faruk Çelik ve Lütfi Elvan, dün tünelden ocağın sonuna kadar inerek çalışmaları yerinde inceledi. 3 Bakan ardından mahsur kalan işçilerin yakınlarının yanına giderek bilgi verdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bütün işçiler sigortalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN