Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Diyarbakır'da 'sakin' Kobani yürüyüşü

Diyarbakır’da bugün yapılan Kobani’ye destek yürüyüşü saat 14:00'de olaysız sona erdi.

Giriş Tarihi: 2.11.2014 11:57 Güncelleme Tarihi: 2.11.2014 12:09
Diyarbakır'da 'sakin' Kobani yürüyüşü
Zırhlı askerî araçlar valilik ve adliye binası önünde, polis araçları ise Seyrantepe Kavşağı, Bağlar Emek Caddesi, Melik Ahmet ve Ak Parti il binası önüne tedbir aldı. Diyarbakır'da 13 kişinin hayatını kaybettiği 6-7 Ekim olaylarında da sokağa çıkma yasağının ilan edilmesinin ardından askerî araçlar, şehrin birçok noktasında yerini almıştı.YÜRÜYÜŞ OLAYSIZ BAŞLADI VE BİTTİ

'İnsanlık İçin, Kobani İçin 1 Kasım'da Küresel Eylem' adı altında Kobani'ye destek vermek için düzenlenen yürüyüş saat 12.30 sıralarında merkez Yenişehir İlçesi'ndek Koşuyopu Parkı'ndan başladı. Daha önce Koşuyolu Parkı'ndan Sur İlçesi'ndeki Dağkapı Meydanı'na düzenleneceği yürüyüşün güzergahı sivil toplum örgütleri, siyasi partiler ve valilikle yapılan görüşmeler sonunda Koşuparkı'ndan yaklaşık 1 kilometre uzaklıktaki İstasyon Meydanı'na gerçekleştirildi.

GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Yürüyüş sırasında kollarında 'görevli' yazılı bantlar bulunan DBP'li görevliler el ele tutuşarak, güvenlik önlemi adı. Polis ekipleri de yürüyüşe katılanların belirlenen güzergah dışına çıkmamaları için cadde ve sokak başlarında TOMA ve zırhlı araçlarla önlem aldı. Bir polis helikopteri de kent üzerinde uçuşlar gerçekleştirdi.

IŞİD ALEYHİNE SLOGANLAR

Abdullah Öcalan'ın posterlerinin taşındığı yürüyüşe katılanlar sık sık IŞİD aleyhine sloganlar attı. Kalabalık daha sonra mitingin yapılacağı İstasyon Meydanı'nda toplandı. Meydanda toplanan binlerce kişi daha sonra olaysız dağıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Diyarbakır'da 'sakin' Kobani yürüyüşü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN