Hakan Şükür yeni partisini seçti

17 Aralık darbe girişiminden hemen önce AK Parti'den istifa eden Milletvekili Hakan Şükür, 2015 seçimlerinde İdris Bal’ın kuruluş hazırlığı yaptığı Gülen hareketine yakın partiden aday olacağı sinyalini verdi.

Giriş Tarihi: 3.11.2014 12:47 Güncelleme Tarihi: 3.11.2014 12:49
Hakan Şükür yeni partisini seçti
Dershanelerin kapatılmasını bahane ederek paralel yapının 17 Aralık darbe girişiminden bir gün önce AK Parti'den istifa eden İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, parti kuracak olan İdris Bal'a her türlü desteği vereceğini açıkladı.

Bir dergiye konuşan Şükür, kendisi gibi cemaat adına tepki gösterip AK Parti'den istifa eden ve yeni parti kuracağını açıklayan İdris Bal için "İdris beyi çok seviyorum. Kendisinden de çok şey öğrendim. Her türlü desteği veririm" dedi.

Röportajın ilgili bölümü şöyle:

Şu an bağımsızsınız. 2015'teki seçimlerde aday olacak mısınız?

Şu anda hiçbir şey düşünmüyorum. Çünkü çok belirsiz bir ortamı ve çok bölünmüş toplumsal yapıda siyaset çok da anlamlı gelmiyor bana. Ancak 3 yıllık deneyimim bana siyasi anlamda da yapılabilecek şeyler olduğunu söylüyor. Açıkçası zaman gösterecek diyebilirim.

İdris Bal bir parti kuruyor, var mısınız içinde?

Hayır. Ancak İdris beyi çok seviyorum. Kendisinden de çok şey öğrendim. Her türlü desteği veririm.

"TUZLUK PARTİSİ"


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan olduğu dönemde Gülen cemaati adına AK Parti'ten istifa eden milletvekilleri için "tuzluk" ifadesini kullanmıştı. İdris Bal'ın 2 yıldır parti kurma çalışmalarını yürüttüğünü itiraf etmesi "17 Aralık kumpası 2 yıl önce planlandı" yorumlarına yol açmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hakan Şükür yeni partisini seçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN