'İş bulamazsak hesap sorun'

Giriş Tarihi: 5.11.2014
'İş bulamazsak hesap sorun'
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında 2015 seçimleri ile ilgili ilk vaatlerini sıraladı. CHP'nin iktidar olması durumunda Aksaray'ı ODTÜ'ye tahsis edeceklerini söyleyen Kılıçdaroğlu işsizliği ortadan kaldıracağını söyledi: Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları şöyle:
HAZRETİ HÜSEYİN 1375 YILDIR HERKESİN GÖNLÜNDE: 1375 yıl önce sevgili peygamberimizin torunu Hazreti Hüseyin Kerbela'da şehit edildi. 1375 yıldır İslam dünyası bu acı olayı unutmadı. İnsanlarımız zalime karşı mücadele eden Hüseyin'i hiç unutmadı. Zalimler tarihin hiçbir döneminde abad olmadılar, egemen olmadılar. Bu acı olayı öyle anlaşıyor ki insanlık tarihi hiç unutmayacak.
İŞ Mİ İSTİYORSUN CHP'YE GELECEKSİN: İşsizliği ve yoksulluğu bu ülkenin kaderi olmaktan çıkaracağız. Sana iş bulamazsak hesabını benden soracaksın. İşsiz kalan toplum baskıcı rejimlerin arka bahçesi olur.
KADINLARA SESLENDİ: (Ermenek'teki maden kazası) Yerin altına inen sizin eşleriniz. Ölüleri gelsin diye değil, sevinçleri gelsin diye gidiyorlar. Böyle bir iktidarı ne kadar ayakta tutacaksınız artık. İster başın açık olsun ister örtülü, ne fark eder? Onlar eşlerini saraylarda oturtuyorlar. Senin ödediğin vergilerle, din, iman edebiyatı yapıyorlar. Onlara da inanmayın.
KUL HAKKI YİYENE NİYE OY VERİYORSUN?: 3 milyon insan işsizken padişah bozuntusu birisi kendisine saray yapıyor. Kul hakkı yemek en büyük günahtır. En büyük günahı işleyene neden oy veriyorsun sen? "Çalıyor ama iş yapıyor', Müslümanlıkta böyle bir kural yok. O yoksul insanların vergileriyle kendilerine 1000 odalı saray yapıyorsun. O sarayı CHP iktidarında ODTÜ'ye tahsis edeceğiz. ANKARA
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'İş bulamazsak hesap sorun'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN