Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vakıftan itiraf gibi açıklama

Giriş Tarihi: 5.11.2014 09:06 Güncelleme Tarihi: 5.11.2014 09:16
Vakıftan itiraf gibi açıklama

Gülen’e yakınlığı ile bilinen Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’ndan yapılan “Parti kurmuyoruz” başlıklı açıklamada, yarın İdris Bal tarafından kurulacak olan Tuzluk Partisi’ne destek veren itiraf gibi ifadelere yer verildi.

Paralel yapının medya, siyaset ve iş dünyasındaki temsilcilerinin 11 Ekim'de boğazda bir teknede yaptığı gizli toplantının ardından bağımsız Milletvekili İdris Bal'ın parti kuracağını açıklamasının yankıları sürüyor. Hakan Şükür'ün de siyasete İdris Bal'ın partisinden devam edeceğini açıklaması "Paralel yapı siyasete mi atılıyor" yorumlarının yapılmasına neden oldu. İdris Bal'ın liderliğinde yarın kuruluşunu açıklayacak olan parti hakkında Gülen'e yakınlığı ile bilinen Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı'ndan bir açıklama geldi. "Hiçbir parti ile ilgimiz yoktur" şeklinde başlayan basın açıklamasının satır aralarında itiraf gibi ifadelere yer verildi.

"Câmia'nın kültür havzasından etkilenmiş bir ferdin 'şahsi tercihi ile' aktif siyaset yapması son derece tabiidir. Câmia'nın "bir parti kurmayacağı ve herhangi bir partiye angaje olmayacağı" ilkesi ile Hizmete gönül vermiş kişilerin bireysel tercihleriyle aktif siyaset yapabilecek olmaları birbirine karıştırılmamalıdır."

Yarın İdris Bal'ın Genel Başkanlığında kurulacak olan partiye örtülü destek veren Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı'nın yaptığı bu açıklama "30 Mart ve 10 Ağustos seçimlerinde hüsrana uğrayan Paralel yapı, 2015 seçimlerinde bir hayal kırıklığı daha yaşamamak için temkinli davranıyor" şeklinde yorumlandı. Seçimlere 7 ay kala İdris Bal'ın liderliğinde kurulacak olan partinin nasıl bir performans sergileyeceği merakla bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vakıftan itiraf gibi açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN