Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanlığı Sarayı açıklaması

Giriş Tarihi: 6.11.2014 15:19 Güncelleme Tarihi: 6.11.2014 15:46
Cumhurbaşkanlığı Sarayı açıklaması
Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık hizmet binaları ile hava ulaşımında kullanılan imkanlarla ilgili, Başbakanlık'tan yapılan açıklamada, "Tüm bu imkanların gerçek sahibi sadece millettir. Emanetin kime verileceğine de yine sadece aziz milletimiz karar verecektir" denildi.

"Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık hizmet binalarına ilişkin yanlış yönlendirmeler" başlığıyla yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık hizmet binaları ve devlet ricaline millete hizmet için tahsis edilen ulaşım imkanları üzerinden yapılan tartışmalarda, kamuoyunun yanlış yönlendirildiğinin görüldüğü belirtildi.

Söz konusu imkanların şahıslara değil, hizmet makamlarına tahsis edildiğine işaret edilerek, şunlar kaydedildi:

"Milletimizin oylarıyla bu görevlere gelen devlet ricali görevde kaldıkları süre içinde bu imkanları devlete ve millete hizmet yolunda kullanacak, anayasal çerçevede demokratik seçimlerle görevden ayrıldıklarında yerlerine gelenlere emaneti teslim edeceklerdir.

Tüm bu imkanların gerçek sahibi sadece millettir. Emanetin kime verileceğine de yine sadece aziz milletimiz karar verecektir.

Milletimizin ve devletimizin itibarını temsil eden hizmet binaları ve araçları üzerinden, tamamen art niyetli polemikler yapılması hiç kimseye fayda sağlamamaktadır.

Bugüne kadar başta yargı kurumları, bakanlıklar ve birçok kamu binaları için büyük yatırımlar yapılmış, devletimizin birçok birimi hizmetin gereğine yakışır imkanlara kavuşturulmuştur.

Türkiye büyümektedir. Ülkemiz dünyada hak ettiği yeri hızla alırken temsil ve hizmet imkanlarının aynı şekilde büyümesinden ve milletimize layık standartlara ulaşmasından kimse rahatsız olmamalıdır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanlığı Sarayı açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN