"İsrail'in Mescid-i Aksa'ya saldırısı tam bir barbarlık"

Giriş Tarihi: 6.11.2014
İsrail'in Mescid-i Aksa'ya saldırısı tam bir barbarlık
Başbakan Ahmet Davutoğlu, İsrail'in Mescid-i Aksa baskınını sert bir dille eleştirerek "Tam bir barbarlık. Şiddetle kınıyoruz" dedi. Davutoğlu, MİT Müsteşarlığı'nda dün brifing aldı ve ardından basın açıklaması yaptı. Davutoğlu, özetle şunları söyledi:

İSRAİL'İN MESCİD-İ AKSA BASKINI:
Şiddetle kınıyoruz. Bu tam bir barbarlıktır. Kutsal mekanlar barbarca ayaklar altına alınırsa Ortadoğu'da barışı tesis etmek mümkün olmaz.

ÇÖZÜME CEVAP ŞİDDETE ÇAĞRI OLDU:
Biz bu başarı hikayesine katkı için çağrısı yaptık. HDP'den aldığımız cevap ise 6-7 Ekim olaylarında şiddete yapılan çağrı oldu. Silahlı unsurlar baskı unsuru haline gelecekse bir niyet tazelenmesine ihtiyaç vardır.

SOMUT ADIMLAR BEKLİYORUZ:
Çözüm sürecinde görmek istediğimiz somut adımlardır. Ne zaman silahlı grupların silahlarını bırakacağı, Türkiye'yi terk edeceği sorusuna cevap vermeliler.

21. YÜZYILIN EN KIYMETLİ ARACI BİLGİ:
Bilgi 21. yüzyılda en kıymetli araçtır. İstihbarat eksiklikleriyle alınan kararlar siyasi risk getirir. Bizim bu yeni konjonktürde yapı değişikliğine gitme ihtiyacımız vardı ve büyük oranda karşılandı. Özellikle teknolojik imkanlar konusunda verilen bilgiler istihbarat teşkilatımızın geleceğe hazırlanması için umut verdi.

FİDAN'A TAKDİRNAME
Davutoğlu, AK Parti iktidarı döneminde bir ilk özelliği taşıyan MİT'teki basın toplantısının ardından MİT Müsteşarı Hakan Fidan'a hem başarılı çalışmaları hem de Musul'daki 49 rehineyi kurtarmasından dolayı takdirname verdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"İsrail'in Mescid-i Aksa'ya saldırısı tam bir barbarlık"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN