Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tuzluk Partisi’nden ilk istifa

Kamuoyunda Tuzluk Partisi olarak bilinen Demokratik Gelişim Partisi’nden ilk istifa geldi. Partinin kurucularından Fevzi Bubilik “Bize cemaat partisi olmayacak dediler, kandırıldık” diyerek istifa etti.”

Giriş Tarihi: 6.11.2014 14:20 Güncelleme Tarihi: 6.11.2014 16:00
Tuzluk Partisi’nden ilk istifa

Kamuoyunda Tuzluk Partisi olarak bilinen Demokratik Gelişim Partisi'nden ilk istifa geldi. Partinin kurucularından Fevzi Bubilik "Bize cemaat partisi olmayacak dediler, kandırıldık" diyerek istifa etti. Büyük Birlik Partisi'nde siyaset yapan daha sonra İdris Bal'ın genel başkanlığında kurulan Demokratik Gelişim Partisi kurucular kurulunda yeralan Fevzi Bubilik, parti yönetimi seçimlerinde uygulanan yöntemi ve Gülen hareketine yakın olduğu bilinen bazı isimlerin seçim yapılmadan parti yönetimine alınmasını eleştirerek Demokratik Gelişim Partisi'nden istifa etti.

İTİRAZ ETTİM BANA FİTNECİ DEDİLER

Sabah.com.tr'ye konuşan Fevzi Bubilik şu çarpıcı açıklamalarda bulundu:

"Genel Başkan İdris Bal bey beni kendisi partiye davet etti. Değerlendirme toplantılarımız oldu. Cemaat endeksli bir parti olmayacak garantisi verdi. Parti kuruldu kuruluş toplantısı yapılır yapılmaz bir dayatma içine girildi. Cemaate yakın olduğunu düşündüğümüz iki arkadaşımız seçim yapılmadan başkanlık divanına girdi. Toplantı yapılmadan başkanlık divanı oluşturulmasına itiraz ettim. Bu parti "İdris Bal'ın mı sizin partiniz mi" dedim. Bana "fitneci" dediler. Bu tamamen cemaat kültürü söylemi.

İDRİS BAL'I ARAYIP İSTİFA ETTİĞİMİ SÖYLEDİM

"Bu tür yaklaşımı kabul etmediğimi söyledim. Sabah İdris bey beni aradı. Kahvaltıda konuşalım dedi. Rahatsızlıklarımı dile getirdim, kahvaltıda çözülecek bir mesele olmadığını söyledim. Bu işte artık olmayacağımı ifade ettim.
Daha ilk toplantıda dayatma yapılması demokratik bulmuyorum. Cemaatle ilgimiz yok diyerek yemin ettiler. Çok iyi insan Bu tür iş bilmez, siyasetin temel ruhuna aykırı hareket eden kişiler olduğu sürece bu parti başarılı olamaz. Biz ne dersek diyelim toplumda genel kanaat bu partinin cemaat partisi olduğu yönünde. "

Kaynak: Sabah.com.tr

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tuzluk Partisi’nden ilk istifa
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN