Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Herkes unutsa da Kudüs davamız

'ya İsrail askerlerinin baskınını sert sözlerle eleştiren Davutoğlu: Kudüs Hz. Ömer'in, Sultan Selim'in, Süleyman'ın emaneti. Kimse bir Türk'e dönüp 'Kudüs senin davan değildir' diyemez

Giriş Tarihi: 8.11.2014
Herkes unutsa da Kudüs davamız
Bursa'da temel atma törenine katılan İsrail askerleri tarafından Kudüs'teki 'ya düzenlenen saldırıya tepki gösterirken, Filistinliler'e de "yanınızdayız" mesajı gönderdi. Davutoğlu şunları söyledi:
İLK KIBLEMİZ: İşgalciler ne yaparlarsa yapsınlar, dünya ne kadar sessiz kalırsa kalsın, bilsinler ki, her Müslüman'ın kalbinde, zihninde Mescid-i Aksa yaşar. Yüce meclisimizin altında, Allah bu tekbirleri bu topraklardan hiç bir zaman eksik etmesin.
NE GEREKİYORSA YAPILACAK: Kudüs, Mescid-i Aksa için ne yapılması gerekiyorsa yapacağız. Gerekli talimatları verdir. Başta BM olmak üzere dünyanın her yerinde Kudüs'e sahip çıkmak için girişimlerde bulunacağız. Bütün dünya unutsa biz Kudüs'ü unutmayacağız, unutturmayacağız.
KUDÜS EMANET: Kudüs bize Hazreti Ömer'in emanetidir. Kudüs bize Yavuz Sultan Selim, Kanuni Sultan Süleyman'ın emanetidir. Herkes unutsa, Kudüs bizim davamızdır, bizim davamız olmaya ebediyen devam edecektir. Kimse bir Türk'e dönüp de, 'Kudüs senin davan değildir' diyemez. Kimse bize dönüp de 'Ortadoğu bataklığına buluşmayalım' diyemez. Kimse Kudüs'ün, Mekke'nin, Medine'nin, Bağdat'ın, Şam'ın olduğu Ortadoğu'ya batıklık diyemez. O Ortadoğu'yu bataklık haline getiren varsa, bu işgalci zalim yönetimlerdir.
FİLİSTİNLİLER'İN SAHİBİ VAR: İsrail'e şu mesajı söylüyoruz. Nasıl olsa Müslümanlar baskı altında, Suriye halkı hama, Halep'i savunuyor. Bizlerle ilgilenemez diye düşünmesinler. Bilsinler ki o mazlum Suriyelilerin, Filistinlilerin de sahibi var. O sahip Türkiye Cumhuriyeti Devleti'dir.

ABBAS VE MEŞAL'LE TELEFONDA GÖRÜŞTÜ
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın ardından Başbakan Ahmet Davutoğlu da, Filistin Devlet Başkanı ve Hamas Lideri Halid Meşal ile telefonda görüştü. Davutoğlu, Abbas'a mübarek cuma gününde Türkiye'deki Müslümanların Filistin ve Mescid-i Aksa için dua ettiklerini söyledi. Görüşmede, uluslararası toplum nezdinde süren girişimler de ele alındı. Diğer görüşmede ise Meşal, "Mescid-i Aksa'ya saldırı tam bir barbarlıktır" açıklaması için Davutoğlu'na teşekkür ederken, Türk halkının her zamanki gibi vakur duruşunun ve desteğinin kendileri için çok önemli olduğunu kaydetti.

Davutoğlu'na Bursa'da Suriyeli olduğu sanılan bir vatandaş "Müslümanların izzetisiniz" diye seslendi. Bu diyaloğu açılış töreninde kürsüde anlatan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın sesi titremeye başlayınca onu dinleyen Davutoğlu da gözyaşlarına hakim olamadı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Herkes unutsa da Kudüs davamız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN