Bordo berelilerin komutanı cephede

Giriş Tarihi: 9.11.2014 16:21
Bordo berelilerin komutanı cephede

Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanı Tümgeneral Zekai Aksakallı, Savunma Bakanlığının davetlisi olarak geldiği Azerbaycan'da, Ermenistan-Azerbaycan cephe hattındaki askeri mevzileri ziyaret etti.

Üç gün önce geldiği Bakü'de üst düzey askeri yetkililerle gerçekleştirdiği temasların ardından cephe hattına giden Aksakallı'ya, ziyaret ettiği askeri birlikte, ordunun savaş hazırlığı, askerlerin durumu ve son yıllarda orduda yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verildi.

Aksakallı, daha sonra Ermenistan-Azerbaycan cephe hattındaki ön mevzilere giderek burada nöbet tutan Azerbaycanlı askerleri ziyaret etti ve mevzilerde incelemelerde bulundu.

Dürbünle Ermeni işgali altındaki bölgeleri izleyen Aksakallı'ya, cephe hattında yaşanan gelişmeler ve Ermeni tarafının yaptığı ateşkes ihlalleri anlatıldı.

Nöbet tutan askerler için kısa bir konuşma yapan Tümgeneral Aksakallı, "Sizinle gurur duyuyorum. Hem sizin moralinizi hem de ordunuzun askeri araç ve gereçlerini, silahlarını çok iyi buldum. Buna çok sevindim. Türkiye her zaman Azerbaycan'ın yanındadır. Azerbaycan ve Türk askeri yenilmezdir. Savaşlarda bunu defalarca ispat ettik" dedi.

Aksakallı, daha sonra keskin nişancı ve havan topu eğitimi alan askerlerle görüşerek atış talimlerini izledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bordo berelilerin komutanı cephede
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN