Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gülerce’den sonra Latif Erdoğan ifade verdi

Giriş Tarihi: 10.11.2014 10:21 Güncelleme Tarihi: 10.11.2014 13:08
Gülerce’den sonra Latif Erdoğan ifade verdi

Hüseyin Gülerce’den sonra Gülen hareketinin bir zamanlar ikinci adamı olan Latif Erdoğan da Fethullah Gülen hareketi hakkında yürütülen soruşturma kapsamında savcılıkta ifade verdi. Latif Erdoğan paralel yapının Türk Silahlı Kuvvetleri’ndeki yapılanmasına dikkat çekti.

Fethullah Gülen suç örgütü soruşturmasında tanık olarak ifade veren Latif Erdoğan, cemaatin bundan sonraki hamlesini açıkladı. İfade kapsamında Latif Erdoğan'a, "Üst akıl sıfatı ile isimlendirilen birlikteliğin kontrolü altında olduğu değerlendirilen ve Paralel Yapı olarak adlandırılan oluşumun koordinasyonu göz önüne alındığında, Fethullah Gülen'in seçilmiş hükümete yönelik bir sonraki hamlesi olabilir mi?" sorusu soruldu.

40 YILDIR ÖRGÜTLENİYORLAR


Latif Erdoğan bu soruyu "Bir sonraki süreçte şu ana kadar Fethullah Gülen tarafından devreye henüz sokulmayan güç askeriye içerisindeki yapılanmadır. Bu yapılanma küçümsenecek bir yapılanma değildir. 40 yıldır asker içinde çok ciddi çalışmalar yapıldığını biliyorum. O dönem öğrenci evlerinden yetişerek askeri kurumlara subay-astsubay-uzman çavuşsivil memur statüsünde yerleştirilen şahıslar şu an kurum içerisinde belirli bir mertebeye ulaşmışlardır" diye yanıtladı.

Fethullah Gülen'in nasıl bir kişiliğe sahip olduğu yönündeki soruya ilginç bir yanıt veren Latif Erdoğan şu ifadeleri kullandı: "Adaptasyonu çok güçlü, ikna kabiliyeti samimiyet bakımından etkin, şahsa göre tavrını koyarak onunla konuşan, insanları iyi analiz eden, ikili görüşmeler öncesinde ön bilgi toplayarak hazırlık yapan, bu bilgileri cemaat içinden şahıslarla toplayan bir şahıstır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gülerce’den sonra Latif Erdoğan ifade verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN