Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Türkiye dünyada vicdanla anılıyor'

Kendileri için Kâbe ile Mescid-i Aksa arasında fark olmadığını belirten Davutoğlu: Dünyanın neresinde olursa olsun zulme karşı duracağız. Türkiye, bütün dünyada insanlık vicdanıyla anılıyor

Giriş Tarihi: 10.11.2014
'Türkiye dünyada vicdanla anılıyor'
dün İstanbul'da AK Parti Bahçelievler İlçe Kongresi'ne katıldı, ardından Aksaray-Yenikapı metro hattının açılışını gerçekleştirdi. Başbakan ardından geçtiği Ankara'da da Altındağ ve Mamak ilçe kongrelerine iştirak etti. Davutoğlu yaptığı konuşmalarda gündeme İsrail'in Mescid-i Aksa'ya saldırısını bir kez daha sert sözlerle eleştirdi:
SELAMINIZI İLETTİM: Sabah Hamas lideri Halid Meşal'le görüştüm. Dün de Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas'la görüşmüştüm. Onlara sizlerin selamını ilettim ve dedim ki 'Bilin ki her bir İstanbullu her bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı bugün yüreği ile zihniyle, duasıyla Kudüs'ün, Mescid-i Aksa'nın yanındadır ve olacaktır. 'Bundan şüphemiz yok' dediler.
TEKRAR İNŞA EDİLECEK: Bir gün İstanbul'un izzetini, Kudüs de Mescid-i Aksa da yaşayacaktır. Şu anda TİKA Başkanımız Mescid-i Aksa'da. Mescid-i Aksa'da eksilen tek bir taşın, yıpranan tek bir sütunun hepsi bizim elimizle tekrar inşa edilecek, ihya edilecektir.
VİCDANLA ANILIYOR: Bundan sonra da dünyanın neresinde olursa olsun, zulme karşı duracağız, mazlumun yanında olacağız. Türkiye artık sadece bu aziz vatanın temsil ettiği değerlerle anılmıyor. Türkiye, bütün dünyada insanlık vicdanıyla anılıyor.
KILIÇDAROĞLU AYNAYLA KONUŞUYOR: Kılıçdaroğlu oturduğu yerden diyor ki, 'Asyalılarla, Avrupalılarla konuştuğumuzda Türkiye'den tedirginlikle bahsediyorlar.' Ben hiç görmedim Kılıçdaroğlu'nun bir Asyalıyla, Avrupalıyla oturduğunu. Herhalde kapalı kapılar ardında konuşuyor. Geçende seyrettim aslında aynaya konuşuyor, kendi kendine konuşuyor. Millete konuşmaya yüzü olmayanlar kendi kendine konuşuyorlar"
TÜRBÜLANS CHP'DE OLDU: Herkes AK Parti'de acaba bir hareketlilik, türbülans olur mu diye beklerken o hareketlilik, o türbülans CHP'de oldu. ZULMÜ SAHİPLENMEK ZİLLETTİR: (Devlet Bahçeli'ye): Dersim'den Sayın Cumhurbaşkanımız özür dilediği için, Dersim'de yapılan zulüm dolayısıyla ben de onu Hacı Bektaş'ta dile getirdiğim için yanlış yaptığımı ve özür dilememi söylüyor. Sayın Bahçeli'ye ve arkadaşlarına söylüyorum; tek parti döneminin zulümlerini sahiplenmek sizin için bir zillettir.

KÂBE NEYSE MESCİD-İ AKSA ODUR
Kudüs'ü yıkmak isteyenler, tahrip etmek isteyenler, Mescid-i Aksa'yı, ilk kıblemizi tahrip etmek isteyenler bilsinler ki; bizim için Mescid-i Aksa ile Kabe arasında bir fark yoktur onları korumak, bizim için ilahi bir görevdir.

KARTAL-ATATÜRK HAVALİMANI ARASI 81 DAKİKAYA İNDİ
665 metrelik Aksaray-Yenikapı metro hattı İstanbul'daki bütün raylı sistemi entegre şekilde birbiriyle irtibatlandırdı. Hattın hizmete girmesiyle Aksaray'dan Kadıköy'e 17 dakikada, Aksaray'dan Kartal'a 45 dakikada yolculuk edilebilecek. Yenikapı'ya gelen yolcu Atatürk Havalimanı'na 36 dakikada, Otogar'a 14 dakikada varacak, Kartal- Atatürk Havalimanı arası 81 dakikaya inecek.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Türkiye dünyada vicdanla anılıyor'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN