Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP faşizan statükonun partisi

Giriş Tarihi: 12.11.2014 12:20
CHP faşizan statükonun partisi
A Haber'de Salih Nayman'ın sunduğu Memleket Meselesi programına konuk olan Yeni Şafak Gazetesi yazarı Hikmet Genç, CHP'nin AK Parti'ye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, yeni Cumhurbaşkanlığı binası üzerinden yaptığı saldırıları değerlendirdi. Sosyal demokrat kisvesine bürünerek ekonomik alanda eleştiriler yapmaya çalışan CHP'nin kendisini sorgulaması gerektiğini vurguladı.

Oy aldıkları kesimler ve gündemlerindeki siyasi projeleri değerlendirildiği zaman sosyal demokrat olduğu iddiasında bulunan CHP'nin aslında bu iddiasından çok uzakta olduğu görülüyor diyen Genç, AK Parti, CHP'nin isminde geçen sözde halk partisi olma özelliğine daha fazla sahip olduğunu söyledi.

"CHP FAŞİZAN STATÜKONUN PARTİSİ"

"CHP sosyal demokrat bir parti. Genel görü bu. Fakat oy aldığı çevrelere baktığınız zaman hangi partinin sosyal demokrat olduğu konusunda ciddi şüpheleriniz oluşur. AK Parti mi sosyal demokrat? CHP mi sosyal demokrat? Bir bakıyorsunuz Türkiye'nin en lüks semtlerinde, en kalkınmış bölgelerindeki kişiler CHP'ye oy veriyor. İstanbul'da da öyle Ankara'da da öyle. Diğer yandan bakıyorsunuz orta kesim ve o sosyal projelerden hayatta nefes almaya başlamış bir halk var, onlar da AK Parti'ye oy veriyor. Yani halkın adamı olmak zaten böyle bir şey. CHP isminde halk geçen bir parti olmasına karşın Türkiye'de hala o faşizan statükonun partisi olmakta ısrar ediyor. " dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP faşizan statükonun partisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN