CHP ve MHP komisyonu terk etti

Giriş Tarihi: 13.11.2014 19:31
CHP ve MHP komisyonu terk etti

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, "Güneydoğu'da yaşananlar, oralara gidemeyen CHP ve MHP'nin suçu" dedi. Bu sözlere tepki gösteren CHP ve MHP milletvekilleri salonu terk etti.

Milli Savunma Bakanlığı bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, sonuç bölümünde sorulara cevaben yaptığı konuşmada, "Güneydoğu'da yaşananlar, oralara gidemeyen CHP ve MHP'nin suçu. Eğer CHP ve MHP Doğu ve Güneydoğu'da olsaydı, bölge bugün böyle olmazdı" dedi. Bu sözlere tepki gösteren CHP ve MHP milletvekilleri salonu terk etti.

Milli Savunma Bakanlığı ve Savunma Müsteşarlığı'nın 2015 bütçesinin görüşmelerinde söz alan AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, bedelli askerlik konusunda çok sayıda gencin beklenti içinde olduğunu belirterek, bu konuda yapılan açıklamaların yetersiz kaldığını ifade etti. Tatmin edici bir açıklamaya ihtiyaç duyulduğunu belirten Koçer, "Bedelli askerlikten ümidini keserse askere gidecek gençler var" dedi. Bu arada söz alan HDP Hakkari Milletvekili Adil Zozani ise zorunlu askerlik sistemine son verilmesinin, gerekirse bunun için profesyonel orduya geçilmesinin daha yararlı olacağını söyledi.

Bakan Yılmaz ise son bölümde yaptığı konuşmada sorulara ve eleştirilere cevaben "Güneydoğu'da yaşananlardan, oralara gidemeyen CHP ve MHP'nin suçu. Eğer CHP ve MHP Doğu ve Güneydoğu'da olsaydı, bölge bugün böyle olmazdı" sözleri tartışma yarattı. CHP ve MHP milletvekilleri bakanı protesto ederek salonu terk etti. Ardından yapılan görüşmelerde Milli Savunma Bakanlığı'nın 2014 bütçesi kabul edildi ve görüşmelere ara verildi. Aranın ardından başlayacak olan Enerji Bakanlığı'nın bütçe görüşmelerinde ise Bakan Taner Yıldız'ın da CHP'li milletvekillerince protesto edileceği öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP ve MHP komisyonu terk etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN