Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sürece karşı 'kirli ittifak' sahaya indi

Giriş Tarihi: 14.11.2014
Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında önceki gün yapılan çözüm süreci zirvesinde, "paralel yapının süreci bitirmek için Türkiye düşmanı herkesle işbirliği yaparak, bölgeyi karıştırmak için provokasyon" yaptığı değerlendirildi. HDP'nin, İmralı ile Kandil arasında kaldığı vurgulanan toplantıda, "İmralı'nın kafası karışık. Kandil, bölgedeki kaostan fırsat çıkarmaya çalışıyor. Öcalan ise kendini riske atmak, tarihi fırsatı bozarak risk almak istemiyor" görüşü ortaya çıktı.

'PARALEL İŞBİRLİĞİ' VAR
Zirvede Paralel Yapı -PKK işbirliği de gündeme geldi. Bu konu ele alınırken, Van'da, polisin yanmayan bir aracı yananların yanına ittirmesi örnek gösterildi. Zirvede, "Paralel yapı, Türkiye'nin düşmanı olan her yapı ve ülke ile işbirliği içinde. Onlara ellerindeki bilgileri aktarıyor" bilgisi paylaşıldı. Paralel yapı mensubu çok sayıda polisin batıdan bölgeye gönderildiği, bu kişilerin şimdi de oraları karıştırmaya çalıştığının altı çizildi ve "Bölgedeki paralel yapıya mensup polisler tayinleri çıkartılsın" kararı alındı.

SABOTAJCI TAYİN EDİLECEK
Kobani olayları sırasında PKK yandaşı özellikle okul müdürü ve öğretmenlerin harekete geçtiği, bunların öğrencileri okullardan çıkartıp eylemlere gitmesini sağladığına ilişkin tespitler de tartışıldı. Bu kişilerin de bölge dışına tayinlerinin çıkartılması benimsendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sürece karşı 'kirli ittifak' sahaya indi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN