Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alaattin Çakıcı'ya "annesini görme" izni

Hakkında kesinleşmiş hapis cezası bulunan Alaattin Çakıcı Kırıkkale Cezaevi'nden hasta annesini ziyaret etmesi için izinle çıkarılarak bugün uçakla Ankara'dan İstanbul'a getirildi.

Giriş Tarihi: 15.11.2014 12:09 Güncelleme Tarihi: 15.11.2014 17:37
Alaattin Çakıcı'ya annesini görme izni

Yoğun güvenlik önlemleri altında saat 12.50'de Ankara'dan THY'nin tarifeli seferiyle polis nezaretinde İstanbul'a getirilen Alaattin Çakıcı, Atatürk Havalimanı'nda aprondan uçağın altına getirilen Jandarmaya ait bir araca alınarak yoğun güvenlik önlemleri altında annesinin evine götürüldü. Bu arada Alattin Çakıcı'nın ellerinin uçaktan inerken ellerinin kelepçeli olduğu görüldü.

Edinilen bilgiye göre Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı, Çakıcı'nın izin talebi üzerine, gerekli güvenlik önlemleri altında İstanbul'da bulunan annesi Şakire Çakıcı'yı yol hariç 6 saat ziyaret etmesinin uygun görüldüğünü bildirmişti.

CEZAEVİ ARACIYLA GÖTÜRÜLMEDİ

Alaattin Çakıcı'nın önce karayoluyla götürüleceğinin bildirilmesi üzerine, avukatı Filiz Hocamoğlu, Çakıcı'nın uzun süre cezaevi aracında yolculuk yapamayacağına yönelik sağlık raporunu sundu. Başsavcılık bunun üzerine Çakıcı'nın İstanbul'a havayoluyla gönderilmesine karar verdi.

Türkiye'ye getirildiği ilk yıllarda Kartal Cezaevinde yatan Çakıcı, daha sonra Kandıra F tipi cezaevine sevk edildi. Alaattin Çakıcı daha sonra İzmir Yüksek Güvenlikli F. Tipi Cezaevinden, Adana Kürkçüler Yüksek Güvenlikli F. Tipi Cezaevine gönderildi. Çakıcı son olarak sağlık nedenlerinden dolayı gönderildiği Kırıkkale F. Tipi Cezaevinde cezasını çekiyordu.

İŞTE O GÖRÜNTÜLER

ÇAKICI'YA YOLDA MEŞALELİ KARŞILAMA

Kırıkkale'de kaldığı cezaevinden annesi Şakire Çakıcı'nın rahatsızlığı nedeniyle aldığı izinle İstanbul'a getirilen Alaattin Çakıcı'yı bir grup, Atatürk Havalimanı kavşağında karşıladı. Cezaevi aracının yolunu kesen grup meşale yaktı. Cezaevi aracının kapısına vuran bir kişi yere düştü. Cezaevi araçları hızla ilerleyerek yollarına devam etti.

İSTANBUL'DA ALAATTİN ÇAKICI ALARMI

Alaattin Çakıcı İstanbul'a getirildi, emniyet alarma geçti. Emniyet güçleri, başta Çakıcı'nın üvey oğlu Onur Özbizerdik ile Nuriş (Nuri Ergin) ve çetesinin olası saldırı ihtimaline karşı yoğun güvenlik önlemleri aldı.

ÜVEY OĞUL ÖNLEMİ

Emniyet güçleri Alaattin Çakıcı'ya olası bir saldırı ihtimaline karşı dikkat kesildi. Saldırı düzenleme ihtimali bulunan en önemli isimlerden biri Alaattin Çakıcı'nın üvey oğlu Onur Özbizerdik. Onur Özbizerdik, geçtiğimiz günlerde tahliye olduktan 12 saat sonra bar güvenlik görevlisini bacağından vurarak kayıplara karışmıştı. Özbizerdik, polisin yaptığı aramalara rağmen bulunamamıştı. Onur Özbizerdik, annesi Uğur Kılıç'ı öldürttüğü için Alattin Çakıcı'ya hasım durumda.

Annesi Uğur Kılıç, Onur Özbizerdik'in gözleri önünde Uludağ'da Alaattin Çakıcı'nın azmettirmesiyle vurularak öldürülmüştü.

NURİŞ İHTİMALİ

Polisin dikkat kesildiği ikinci grup ise Nuriş (Nuri Ergin) ve çetesi. Alaattin Çakıcı'ya düşmanlığını her fırsatta dile getiren cezaevindeki çetenin elebaşı Nuri Ergin'in adamlarının saldırı düzenleme ihtimaline karşı da önlemler alınmış durumda.

ÇAKICI ANNESİNİN EVİNE GETİRİLDİ

Kırıkkale'de kaldığı cezaevinden annesi Şakire Çakıcı'nın rahatsızlığı nedeniyle aldığı izinle İstanbul'a getirilen Alaattin Çakıcı önce Metris Cezaevi'ne getirildi. Bir süre burada tutulan Çakıcı daha sonra annesinin Gültepe'deki evine götürüldü. Alaattin Çakıcı, kapıda kendisini bekleyenlerin alkışları arasında eve girdi.

ÇEVREDEKİ BİNALARA KESKİN NİŞANCILAR YERLEŞTİRİLDİ


Güvenlik güçleri evin bulunduğu Gültepe Mahallesi Talatpaşa Caddesi Yusuflar Sokak'ta önlem aldı. Çakıcı'nın bulunduğu cezaevi ring aracının girişi sırasında polis ekipleri caddeyi trafiğe kapattı, sokağa sivil vatandaşlar alınmadı, keskin nişancılar da çevredeki binalara yerleştirildi.

POLİS KORTEJİ EŞLİĞİNDE BİNAYA GİRDİ


Çevik kuvvet ekipleri cadde ve sokağın giriş, çıkışını kapattı. Annesinin oturduğu binanın girişine yanaştırılan ring aracından indirilen Çakıcı, polisin oluşturduğu kortejin arasında içeriye alındı.

Sokakta toplanan bir grup da tezahürat yaparak, slogan attı. Çakıcı'nın annesiyle görüşmesi sırasında aile yakınları binaya alınmadı. Şakire Çakıcı'nın evinin duvarına da Türk bayrağı, Talatpaşa Caddesi'ne de üç hilal bayrağı asıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alaattin Çakıcı'ya "annesini görme" izni
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN