Türkiye'nin en iyi haber sitesi

168 gün sonra yakalandı

"Hapse gireceğime beni assınlar, idam etsinler" diyen ve Yunanistan'a kaçtığı iddia edilen ünlü şarkıcı Deniz Seki, dün İstanbul'da yakalandı

168 gün sonra yakalandı
"Uyuşturucu ticareti yapmak"tan 6 yıl 3 ay hapis cezasına mahkum olan ve 6 aydır aranan şarkıcı Deniz Seki, dün polisin operasyonuyla İstanbul Büyükçekmece'deki lüks bir sitede yakalandı.

SORGUSU SIRASINDA FENALAŞTI

Narkotik polisi, Seki'yi saklandığı sevgilisi Faruk Salman'ın evinde gözaltına aldı. Sağlık kontrolünden geçirilen sanatçı, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Seki, sorgusu sırasında fenalaşınca Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Bir süre burada kalan sanatçı, tekrar emniyet müdürlüğüne getirildi. Yargıtay tarafından cezası onanan ve 30 Mayıs'ta hakkında yakalama kararı çıkartılan Seki, sağlık sorunları bulunduğunu belirterek infazının ertelenmesini talep etmişti. "Kadın hastalıkları" nedeniyle kanser riski bulunduğu belirtilen Seki'nin savcılığa sunduğu raporları inceleyen Adli Tıp Kurumu, savcılığa gönderdiği raporda, Seki'nin hastalığının "cezaevinde kalmasına engel olmadığını" ifade etmişti. Adli Tıp'ın raporunu gerekçe gösteren İstanbul İnfaz Savcılığı da sanatçının "infazın ertelenmesi" talebini reddetmişti. Daha önce 218 gün cezaevinde kalan Deniz Seki, infaz yasası gereğince yaklaşık 2,5 yıl daha hapis yatacak.

Seki'nin cezaevine girmemesi için tek yol hamilelik olabilirdi. İnfaz yasası gereğince, bir kadın hamileyse, doğuruncaya kadar ve doğumdan sonra da 6 ay cezaevine girmiyor. İnfaz yasası kadınlara böyle bir istisna tanıyor ve infaz erteleniyor. Ancak bu sürenin sonunda tekrar cezaevine konuluyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
168 gün sonra yakalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN