TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman müjdeyi verdi

Devlet Demir Yolları Genel Müdürü Süleyman Karaman, iki yıl önce Ankara-İstanbul arası Yüksek Hızlı Tren çalışmaları kapsamında seferleri durdurulan Adapazarı-Haydarpaşa hattının yeni yıldan itibaren Arifiye-Pendik arası hizmet vereceğini açıkladı.

Giriş Tarihi: 17.11.2014 17:43 Güncelleme Tarihi: 17.11.2014 17:50
TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman müjdeyi verdi
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli Milletvekili Haydar Akar ile birlikte Yüksek Hızlı Tren ile Gebze'den Adapazarı'na gelen TCDD Genel Müdürü Süleyman Kahraman, günde ortalama 20 bin yolcu taşırken iki yıl önce Ankara- İstanbul arası Yüksek Hızlı Tren çalışmaları kapsamında seferleri durdurulan Adapazarı-Haydarpaşa hattı konusunda açıklamalarda bulundu. Adapazarı-Haydarpaşa tren seferlerinin yeni yıldan itibaren Arifiye-Pendik arası çalışacağını açıklayan Kahraman, Adapazarı-Arifiye arası ADARAY'ın çalışmaya devam edeceğini söyledi.

"BİR AN ÖNCE HİZMETE GİRMESİ İÇİN DENETİM YAPIYORUZ"

Yüksek Hızlı Tren Projesi ile Adapazarı-Haydarpaşa tren seferlerinin durdurulduğunu hatırlatan CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, 'Adapazarı lokal olarak ADARAY ile sorunu çözmüş ama bizim temel amacımız, yine eski mantıkla İstanbul'dan başlayıp Adapazarı'na gelebilecek banliyö trenlerin bir an önce hizmete girmesi konusunda denetim yapıyoruz' diye konuştu. Adapazarı Garı'nın özelliğinin bozulmamasının gerektiğini ifade eden Akar, 'Sakarya'daki milletvekili arkadaşlarımın işine karışmıyorum. Sadece banliyö trenlerinin ne zaman çalışacağı ve nereye geleceğiyle ilgili denetimlerimizi sürdürüyoruz' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman müjdeyi verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN