Erdoğan'ı dinleyenler hakkında iddianame hazırlandı

Giriş Tarihi: 18.11.2014 10:52 Güncelleme Tarihi: 18.11.2014 12:53
Erdoğan'ı dinleyenler hakkında iddianame hazırlandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı Başbakanlık döneminde dinlenmesine ilişkin başlatılan soruşturmada 13 şüpheli hakkında 'siyasi casusluk' suçundan iddiname hazırlandı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Başbakanlığı döneminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çalışma ofisine böcek tabir edilen dinleme cihazı konulmasıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında 13 şüpheli hakkında "siyasi casusluk" suçundan iddianame düzenledi.

"SİYASİ CASUSLUK" SUÇUNDAN İDDİANAME

Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçları Soruşturma Bürosu Cumhuriyet Savcısı Durak Çetin'in hazırladığı iddianame, Ankara 7. Ağır Ceza Mahkemesine gönderildi. İddianamede şüphelilere "siyasi casusluk" suçlaması yöneltildi ve "müşteki" olarak gösterildi.

13 ŞÜPHELİ

İddianamede, şüpheliler eski TÜBİTAK Yöneticisi Hasan Palaz ile Ali Özdoğan, Serhat Demir, Sedat Zavar, Ahmet Türer, Enes Çiğci, İlker Usta, Hurşit Gölbaşı, Seyit Saydam, İbrahim Sarı, Mehmet Yüksel, Zeki Bulut ve Harun Yavuz olarak gösterildi.

İDDİANAMEYİ KABUL İÇİN 15 GÜN SÜRESİ BULUNUYOR

Mahkemenin, iddianameyi kabul için 15 gün süresi bulunuyor. Bu süre içinde iddianame reddedilmezse kabul edilmiş sayılıyor. İddianamenin kabulü halinde şüpheliler, TCK'nın "Siyasi ve askeri casusluk" başlıklı 328. maddesi uyarınca 15'er yıldan 20'şer yıla kadar hapis cezasıyla yargılanacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan'ı dinleyenler hakkında iddianame hazırlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN