Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan ve Fidan'dan suç duyurusu

Giriş Tarihi: 18.11.2014 15:42 Güncelleme Tarihi: 18.11.2014 16:22
Erdoğan ve Fidan'dan suç duyurusu

Selam Örgütü Soruşturması'nda telefonları dolaylı olarak dinlenen Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MİT Müşteşarı Fidan soruşturmayı yürütenler hakkında şikayetçi oldu.

"Selam örgütü soruşturması" adı altında devletin üst düzey yöneticilerinin yasadışı dinlenmesiyle ilgili İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nın soruşturması sürüyor.

Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Cumhuriyet Savcısı İrfan Fidan, geçen aylarda takipsizlik kararı verilen dosyada doğrudan ya da dolaylı dinlenen isimlerin "müşteki" sıfatıyla ifadesini almaya başladı. Bu kapsamda, görüşmeleri dinlenen dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile MİT Müşteşarı Fidan'a da bir yazı yollanarak şikayetçi olup olmadıkları soruldu. Başbakanlık ve MİT Müsteşarlığı'ndan, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilen cevabi yazıda, söz konusu dinlemeleri yapan polis ve savcılık yetkililerinden şikayetçi oldukları bildirildi.

Şüpheli polislere açılacak davanın iddianamesinde Başbakanlık ve MİT Müsteşarlığı 'müşteki' sıfatıyla yer alacak. Şikayetçi olup olmadığı sorulan isimler arasında bazı bakanlar ve milletvekillerinin de olduğu belirtildi. Danışmanı Furkan Torlak'ın telefonundan yaptığı görüşmeleri dinlenen Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ile telefon dinlemelerine takılan İçişleri Bakanı Efkan Ala, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, eski milletvekili Faruk Koca gibi isimlere de savcılık tarafından şikayetçi olup olmadıklarına dair yazı yollanan isimlerden. Bu yazılara da cevap beklendiği öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan ve Fidan'dan suç duyurusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN