Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TOKİ'den Cumhurbaşkanlığı sarayı açıklaması

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi(TOKİ), "TOKi'nin Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın inşasından 297 milyon lira alacağı olduğu" iddiası ile ilgili açıklama yaptı. TOKİ:" Cumhurbaşkanlığı binasının inşası ile ilgili ödenen hak edişlerinden doğmuş bir alacağı yoktur."

Giriş Tarihi: 18.11.2014 17:49
TOKİ'den Cumhurbaşkanlığı sarayı açıklaması
TOKİ'den yapılan yazılı açıklamada, 2006 yılından beri kamu kuruluşlarıyla yapılan protokoller çerçevesinde eğitim, sağlık, kültür, spor, güvenlik ve hizmet binaları gibi kamu kuruluşlarının ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda yapılar inşa edildiği belirtildi. Bu çerçevede 15 bakanlık, 27 üniversite, 14 belediye, valilikler ve diğer kurumlarla 153'ü arsa karşılığı hasılat protokolü olmak üzere toplam 209 protokol yapıldığı kaydedilen açıklamada, bu kapsamda 286 hastane, 442 okul, 58 bin kapasiteli 166 yurt/pansiyon, 16 stadyum, güvenlik ve hizmet binalarının inşa edildiği bilgisi verildi.

"ARAZİYLE İLGİLİ ALACAK ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI'YLA GÖRÜŞÜLECEK"

İlgili idarelerle protokol kapsamında yapılan binaların maliyetlerinin bakanlıkların bütçe ödeneğinden karşılandığı veya ilgili idarelerin varsa uygun arsa ve arazileri ile mahsuplaşıldığı ifade edilen açıklamada, "Cumhurbaşkanlığı Sarayı da bu çerçevede inşa edilmiştir. Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın inşasından dolayı Toplu Konut İdaresi'nin 297 milyon alacağı olduğu iddiasıyla yayımlanan haberler doğru değildir. TOKİ'nin, Cumhurbaşkanlığı binasının inşası ile ilgili ödenen hak edişlerinden doğmuş bir alacağı yoktur. Binanın inşa edildiği arazinin Orman ve Su İşleri Bakanlığı'na ait olmasından dolayı araziden kaynaklı doğan alacak ise ilgili kurumlar arasında yapılacak görüşmeler neticesinde sonuçlandırılacaktır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TOKİ'den Cumhurbaşkanlığı sarayı açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN