Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Almanya ve ABD'nin Türkiye hainliği

Giriş Tarihi: 19.11.2014 11:01 Güncelleme Tarihi: 19.11.2014 11:21
Almanya ve ABD'nin Türkiye hainliği

Almanya ve ABD Kandil'e gidip çözüm süreciyle ilgili olarak "Süreçte 3. göz olalım. Böylece Türkler sizi asla kandıramaz" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde Suriye'nin unutularak tüm dikkatlerin Kobani'ye (Ayn El Arap) çevrilmeye çalışıldığına dikkat çekti. "Üst akıl, sınırlarımızda oyun oynuyor" dedi. Çözüm sürecinin engellenmeye çalışılmasının da bu oyunun parçası olduğunu dile getirdi. Bu açıklamayla aynı dönemde terör örgütü PKK'dan batılı bir "3. göz"ün sürece müdahil olması gerektiği yönünde sesler yükseldi. İşte tüm bu görüşlerin ana nedeninin ABD ve Avrupa'nın Kandil'e yaptığı baskılar olduğu ifade edildi.

Özellikle ABD ve Almanya istihbaratının süreci baltalamak için Kandil'e baskı yaptığı belirlendi. İki girişimin de ana amacının çözüm sürecinin engellenmesi olduğu ancak farklı taktikler yürütüldüğü kaydedildi. Bu istihbarat birimleri tarafından PKK'nın sözde üst yönetimine "Türk devleti sizi oyalıyor. Bu hamlelere inanmayın. Seçimlerden sonra sizi umursamayacaklar" şeklinde doğrudan mesaj verildiği öğrenildi. Aynı ülkelerin yaptıkları diğer girişimlerde de "Sizin hakkınızın gözetilmesi için 3. bir göze ihtiyaç var. Masada biz de olalım, Türk devletinin sizi kandırmasına izin vermeyelim" yönünde ifadeler kullanıp sürece dahil olmaya çalıştıkları kaydedildi.

Kaynak: Takvim
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Almanya ve ABD'nin Türkiye hainliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN