Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'nin Bekaroğlu tepkisi dinmiyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu,partisinin Kuşadası ilçe örgütü yaptığı ziyaret sırasında ilginç bir tepki geldi.Bir partili, "Siz gerçekten CHP'li misiniz?" sorusunu sordu. Bunun üzerine Bekaroğlu,"Senle oturup, 3 gün Atatürkçülük konuşurum"dedi.

Giriş Tarihi: 19.11.2014 10:18
CHP'nin Bekaroğlu tepkisi dinmiyor
Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu, Kuşadası'na geldi. İlçe örgütünü ziyaret eden Bekaroğlu, daha sonra da Belediyenin düzenlediği " Ortadoğu ve Savaş " konulu panele konuşmacı olarak katıldı. Hem parti ziyareti hem de panel sırasında, Bekaroğlu'nun Kuşadası ziyaretine katılımın az olması dikkat çekti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu'nun CHP Kuşadası ilçe örgütünü ziyareti sırasında, CHP Kuşadası ilçe Başkanı Soner Kaplan ve partililer karşıladı. Bekaroğlu, burada partililerle sohbet ederek, siyasi gündeme ilişkin açıklamalar yaptı. Türkiye'nin bölünmediğini ancak toplumun bölündüğünü kaydeden Bekaroğlu; " Daha azınlıkta kalan gruplar ve belli toplum kesimleri ülkenin geleceği ile ilgili, kendi gelecekleri ile ilgili endişe taşıyorlar. Bu endişenin artmasıyla da normal seçimler yoluyla iktidarın değişebileceğine olan inançlarını kaybediyorlar " dedi.

BEKAROĞLU'NA ATATÜRK SORUSU

Bekaroğlu'nun CHP ilçe örgütüne yaptığı ziyaret sırasında bir vatandaşın Atatürk'e keferi deyip, demediği sorusuyla karşılaştı. Söz alan bir partili, " Siz partiye, CHP'nin altı okuna, cumhuriyet ilkelerine sahip olarak mı geldiniz yoksa milli görüşü bırakarak CHP'ye dönüş mü yaptınız ? Ya da Atatürk'e kefere deyip, bu ülkeyi laik ve anti laik diye bölen Erbakan'ın öğrencisi olarak mı geldiniz. Siz şimdi gerçekten CHP'li misiniz ? " diye sordu. Partilinin bu sorusuna cevap veren CHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu, " Bunların hepsi yanlış, kimse Atatürk'e hakaret etmemiştir. Atatürk'ün altı okuyla ve Atatürkçülükle ilgili 3 gün burada oturur, senle konuşuruz. Atatürkçülük, insanları kimlikleri üzerinden ayırmak mıdır ? Yoksa Türkiye'de yaşayan herkesi kendi kimliğiyle eşit yurttaş kabul etmek midir ? Bunların hangisi Atatürkçülüktür ?" diye cevap verdi. Bekaroğlu'nun bu konuşması sırasında partili tepki olarak salonu terk etti.

Kaynak: 24 TV

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'nin Bekaroğlu tepkisi dinmiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN