Ezber bozmaya devam edeceğiz

Amerika'yı Kolomb'dan önce Müslümanlar'ın keşfettiğini söyledik. Batılı kaynaklara ayet gibi inananlar, kendi ilim insanlarının iddialarıyla alay ettiler. Ezber bozmaya devam edeceğiz

Ezber bozmaya devam edeceğiz
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Ankara'da yapımı tamamlanan 155 eğitim tesisinin toplu açılış törenine katıldı. Açılışta konuşan Erdoğan, "Amerika kıtasına Kolomb'dan önce Müslümanlar ulaştı" iddiasını bir kez daha yineledi. "Bu işin uzmanlarından önce, ülkemizin bir kısım gençleri, araştırmadan, incelemeden, yapılan tartışmalara hiç bakmadan buna itiraz etmeye başladılar. Çünkü bunlar bir Müslüman'ın bunu yapabileceğine hâlâ inanmadılar" diye konuştu. Erdoğan, yaşanan durumun tarihine ve kendi milletine yabancılaşma olduğunu dile getirirken, "Biz ezber bozmaya devam edeceğiz" dedi. Erdoğan, şu mesajları verdi:

PARALEL İHANET: Bizimle birlikteymiş gibi görünenler, bize ihanet ettiklerinde, başörtüsüne füruat dediklerinde, imam hatip okullarına bile gereksiz, kapatılmalı dediklerinde bile yılmadık, yıkılmadık. Bu büyük ihanete rağmen haklı davamızdan vazgeçmedik.

ARAŞTIRMADAN İTİRAZ: Amerika kıtasına Kristof Kolomb'dan önce Müslümanların ulaştığını söyledim. Bu yeni bir iddia değil, hatta şu anda Almanya'da yaşayan Prof. Fuat Sezgin'in kendi eserlerinde de bu yerini almıştır. Bana ait olan bir iddia değil. Türkiye'de ve dünyada çok sayıda saygın ilim adamı bunu iddia ediyorlar. Ama bu işin uzmanlarından önce, bu iddianın yurtdışındaki muhataplarından önce, bizim kendi gençliğimiz, maalesef bizim ülkemizin bir kısım gençleri, araştırmadan, incelemeden, yapılan tartışmalara hiç bakmadan buna itiraz etmeye, istihza etmeye başladılar. Tören sonrası Erdoğan, okulları ziyaret ederek, öğrencilerle sohbet etti.

11 ATÖLYELİ OKUL
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyaret ettiği Pursaklar Kız Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi'nde 692 öğrenci ve 35 öğretmen bulunuyor. Okulda 18 derslik, 2 fen laboratuarı, konferans salonu ve kütüphane, 11 atölye, iki bilgisayar sınıfı, kapalı spor salonu ve bir de çok amaçlı salon mevcut. Okulda Kız Teknik Lisesi, Mesleki Açık Lise ve Uygulama Anaokulu Programı kapsamında eğitim veriliyor.

EZİKLİĞİ KABUL EDEMEM
öğrencilerimizin, gençlerimizin, başka milletler ve medeniyetler karşısında ezik olmasını asla kabul edemem. Egemenler tarafından yazılmış bir tarihin, bizim özgüvenimizi kırmak için kullanılmasına rıza gösteremem. Bu ülkenin gençlerinin, bilim insanlarının ezberler karşısında, dayatmalar karşısında daha cesur, daha özgüvenli olmaları en büyük arzumdur.

ÖZGÜVENİNİZ OLSUN
Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlere seslendi "Ezberlere karşı cesur olalım, yeter ki bize öğretilmiş olan ezberleri, hurafeleri sorgulama cesaretini gösterelim. Özgüvenimiz olsun. Okuyan, araştıran, soran, sorgulayan; ezberlere, kalıplara, dayatmalara itiraz edebilen bir gençliği, böyle bir nesli yetiştirmek istiyoruz" diye konuştu.

BİDEN'LA GÖRÜŞECEK
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ile cumartesi günü Beylerbeyi Ofisi'nde bir araya gelecek. Öğle yemeği yiyecek liderlerin masasında Suriye'deki son gelişmeler olacak. Erdoğan ayrıca Biden'a özür meselesindeki sözlerini hatırlatacak ve rahatsızlığını dile getirecek.

ÜNİVERSİTEDE'SANDIK' KAZANDI

Erdoğan'ın 14 üniversiteye atadığı rektörlerin 13'ü rektörlük seçimlerinden ilk sırada çıkan adaylardan oluştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın atadığı rektörler, rektörlük seçimlerinde en fazla oyu alan adaylardan oluştu. 14 üniversitede yapılan seçimlerde YÖK, en fazla oyu alan 6 adayla mülakat yaparak, ilk 3 ismi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a gönderdi. Erdoğan da kendisine gelen listede 14 üniversiteden 13'ünde, seçimlerde ilk sırada çıkan adayları rektör olarak atadı. Atamalarda mevcut rektörlerden 5'i de yeniden seçilmiş oldu.

YENİ ATANAN REKTÖRLER
Prof. Dr. Cavit Bircan - Adnan Menderes Ü., Kerim Özdemir - Balıkesir Ü., Mahmut Özer - Bülent Ecevit Ü. (Yeniden), Ahmet Kemal Çelebi - Celal Bayar Ü., Mustafa Şahin - Gaziosmanpaşa Ü. (Yeniden), Haluk Görgün - Gebze Teknik Ü., Mustafa Güden - İzmir Yüksek Teknoloji Ens., Sami Özcan - Kafkas Ü. (Yeniden), Durmuş Deveci - Kahramanmaraş Sütçü İmam Ü., Sadettin Hülagü - Kocaeli Ü., Ahmet Çamsarı - Mersin Ü., Yalçın Karayağız - Mimar Sinan Güzel Sanatlar Ü. (Yeniden), Hasan Kaya - Mustafa Kemal Ü., Muzaffer Elmas - Sakarya Ü. (Yeniden) rektörlüğüne atandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ezber bozmaya devam edeceğiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN