Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Joe Biden Türkiye'ye geliyor

Giriş Tarihi: 19.11.2014 12:00
Joe Biden Türkiye'ye geliyor

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, Cuma günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüşecek.

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, Cuma günü geleceği İstanbul'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüşmesi yanında düşünce kuruluşları ve sivil toplum ile de buluşacak. Joe Biden'in İstanbul'da farklı sivil toplum örgütlerinin oluşturduğu Denge ve Denetleme Ağı'nda yapacağı konuşmada "güçler ayrılığı"nın önemini anlatacak olması dikkat çekti.

BBC, Beyaz Saray yetkililerine dayanarak Joe Biden'in İstanbul programının ayrıntılarını duyurduğu haberinde Joe Biden'in Cumartesi günü Atlantic Council'de enerji konulu bir konferansta konuşma yapacağını ve Avrupa'nın enerji güvenliğiyle ilgili zorluklara değineceğini belirtiyor.

Haberde Biden'in Cumartesi günü ayrıca İstanbul'da farklı sivil toplum örgütlerinin oluşturduğu Denge ve Denetleme Ağı'nda ''kurumsal ve siyasi reformların sürdürülebilirliği ve devlet içinde güçler ayrılığı" hakkında bir konuşma yapacağı, konuşmada "güçler ayrılığı"nın önemini anlatacağı vurgulanıyor.

Bu arada, Biden'in İstanbul'daki son gününde ise Fener Rum Patriği Bartholomeus'u ziyaret ederek ''din özgürlüğü ve inançlar arası diyalog" konuları üzerinde özel bir görüşme yapacağına da dikkat çekiliyor
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Joe Biden Türkiye'ye geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN