Önce dayak sonra da Paralel linç

Giriş Tarihi: 19.11.2014
Önce dayak sonra da Paralel linç
Zaman Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı ve korumalarınca tartaklanan Yeni Akit Gazetesi Muhabiri Mehmet Özmen, aHaber'de Gece Ajansı'na katıldı. Paralel Yapı tarafından hedef gösterildiğini belirten Özmen, kendisini provokatör ilan eden Zaman'a cevap verdi: "Paralel örgüt mensupları tarafından hala tehdit ediliyorum. Sosyal medyada 'Provokatör muhabir daha önce şu haberleri yapmıştı, İstanbul Barosu'nda böyle olay çıkarmıştı' diyerek linç kampanyası başlattılar. Bunların hepsi devamında sayın Demirtaş'a, sayın Bahçeli'ye sorduğum soruyu gündeme getiriyorlar. Sicilim bozukmuş. Oysa İstanbul Barosu'nda yaşadığım olay sırasında sahip çıkan Zaman gazetesinin ta kendisiydi." Gazeteciler ve meslek örgütleri de saldırıya sert tepki gösterdi:
Sevilay Yükselir (Sabah Gazetesi Yazarı): Herkes şaşırdı bu magandalık karşısında. Ancak ben bizzat Ekrem Dumanlı'nın magandalığına maruz kaldığım için şaşırmadım. Sayın Tayyip Erdoğan'ın Çin seyahati sırasında, sırf 7 Şubat kriziyle sorgulama yaptığım ve yazılar yazdığım için Dumanlı'nın uçakta çok ağır hakaretine uğradım. Maganda kendine yakışanı yapmış. Kınıyorum, böyle bir şey olamaz.
Cem Küçük (Yeni Şafak Gazetesi Yazarı): Dumanlı'ya soru soran arkadaş gazeteci. Provokatif soru sorduğu söyleniyor. Diyelim ki öyle. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve bakanlara da Paralel Medya tarafından provokatif sorular soruldu. Kimse bunlara tekme tokat attı mı? Utanç verici.
Medya Derneği: Ekrem Dumanlı, kendisine soru soran Mehmet Özmen'e yanıt vermek yerine onu 'münafık' gibi sıfatlarla itham etmiş, hedef göstermiştir. Ayrıca korumalarının bir meslektaşını tartaklamasına izin vermiş, hatta neden olmuştur. Dumanlı gazetecilikle bağdaşmayan bir tavır ve davranışa imza atmıştır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Önce dayak sonra da Paralel linç
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN