Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"BBP, MHP ile birleşecek!"

Giriş Tarihi: 20.11.2014 11:07 Güncelleme Tarihi: 20.11.2014 13:46
BBP, MHP ile birleşecek!

Eski BBP Genel Başkan Yardımcısı Metin Gündoğdu katıdığı bir televizyıon programında çarpıcı açıklamalarda bulundu.Gündoğdu,Muhsin Yazıcıoğlu'nun o dönemde duruşundan saparak MHP söylemi içerisine girdiğini ve seçim öncesinde MHP ile birleşme kararı aldığını söyledi.

Kanal A'da yayınlanan ve Fatih Şahin'in sunduğu 'Çerçeve' programının bu haftaki konuğu Eski BBP Genel Başkan Yardımcısı Metin Gündoğdu idi.

BBP'nin çizgisinde son 7-8 aydır değişimler ve sapmalar olduğunu vurgulayan Gündoğdu sözlerini şöyle sürdürdü:

BBP son günlerde MHP'nin parti savunuculuğuna büründü. Benim partim, Muhsin Yazıcıoğlu'nun ruhuna, duruşuna aykırı bir yerde duruyor. Biz 2010 referandumunda 'Evet' diyerek parti olarak tarihi bir yerde durduk.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde muhalif partilerin duruşunu anlarım ama kendi partimin, alnı secdeye giden partimin duruşunu anlamıyorum. Sağ kesim Sayın Cumhurbaşkanı'na oy verdi.

77 İSTİFADAN SONRA BBP'NİN KONUMU

Partinin 99 kurucusu vardır, şu an üç beş kişi kaldı. Parti kurucularından Durmuş Şeker istifa etti. Duruşa karşı çıktı. 'CHP'nin durduğu konsepte nasıl dururuz?' dedi. Neden Cumhurbaşkanı'nın karşısında olduklarını anlamıyorum.

Zaman Gazetesi'nin baş yazarı 'Güneydoğu'da oyu BDP'ye verdik' diyor. Nasıl buna vicdanları yetiyor? Malum yapı bize oy vermedi.

"HALK BUNLARI GÖRMÜYOR"

Türkiye'nin oy verdiği bir parti ve kişi var. Kurulan partiler yapıcı eleştiriden uzak olacaklar. Tamamen 2015 seçimlerine yönelik AK Parti'yi yıkma girişimleri. CHP ve MHP'de ulusalcılar bir tarafta, MHP'ye yakın kesimler de MHP çatısı altında toplanacak. Bu sağlıklı netice vermez. Çünkü önemli olan halkın görmesi, halk bunları görmüyor.

Partinin genel merkezinde bulunan kişiler misyonu temsil ettiklerini iddia ediyorlar. Önemli olan o misyonu sağa sola yalpalatmadan belli doğrultuda götürmek. Yani o misyonu fırıldaklık yapmadan, kurulduğu günkü duruşu ile götürerek bu işi neticeye vardırmak gerekir.

Son 7-8 aydır BBP, misyonundan çok uzak bir yerde duruyor. Ne olduysa 17 Aralık operasyonlarından sonra oldu. Davutoğlu şu an bizden daha iyi milliyetçilik yapıyor. Alkışlamayayım da ne yapayım?

"BBP, MHP İLE ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE BİRLEŞEBİLİR"

Son günlerdeki duruş itibari ile BBP, MHP'den farklı bir söylem kullanmıyor. Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde görüşmeler oldu. Bu görüşmelerde neler olduğunu hemen hemen biliyoruz. Bunun neticesinde de BBP ve MHP birleşecek gibi gözüküyor. BBP ile MHP önümüzdeki günlerde birleşebilir. Tabi eğer tabanı arkasında tutabilirse. Buna karşı çıkacaklardır.

Kaynak:KanalA

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"BBP, MHP ile birleşecek!"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN